W życiu Doroty Miśkiewicz pojawiło się pewne "Ale"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 10:14
To najnowszy album wokalistki, która w czwartek będzie gościem "Muzycznej Jedynki".
Audio
Dorota Miśkiewicz
Dorota MiśkiewiczFoto: mat. pras./Kama Czudowska & Natalia Jakubowska

Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota zaczynała przygodę z muzyką od skrzypiec, ale szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje to struny głosowe.
Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Dorota Miśkiewicz regularnie nagrywa też solowe albumy – "Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku, "Pod rzęsami” w 2005 i "Caminho” w 2008.
"Ale” (2012) to jej czwarte solowe wydawnictwo. Między innymi o pracy nad nowym albumem wokalistka opowie w "Muzycznej Jedynce”.

Naszym gościem w "Aktualnościach kulturalnych" będzie też Małgorzata Szlagowska - Skulska, szefowa festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Ponadto w audycji: konkurs dźwiękowy, muzyczne kalendarium i płyty dla słuchaczy. Będziemy też świętować urodziny jednej z wokalistek Abby.
Ma "Muzyczną Jedynkę" w czwartek od godz. 13 do godz. 15 zaprasza Zbigniew Krajewski.

''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz będzie musiała przestać nagrywać?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 14:37
- Rozumiem ludzi, którzy narzekają na wysokie ceny płyt. Ale jeśli ja nie zarobię na wydaniu jednej płyty, to niestety, nie będę w stanie wydać drugiej – powiedziała wokalistka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sputnik" znów nad Polską. Warto zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 10:59
Najnowsze produkcje z Rosji i klasyka kina, jak m.in. "Pancernik Potiomkin" Siergieja Eisensteina czy "Stalker" Andrieja Tarkowskiego można obejrzeć na 6. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

6. "Sputnik nad Polską” ze sportowym zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 12:00
Wybitna gimnastyczka – Łarisa Łatynina i reżyser Władimir Chotinienko będą między innymi gośćmi Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską”. Wśród atrakcji imprezy także nocny przejazd kolarski, warsztaty muzyczne, wystawy, przedstawienia i tradycyjnie – konkurs.
rozwiń zwiń