Stadiony mają szansę się zbilansować (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 16:10
Stadion Narodowy ma szansę na samodzielne utrzymanie. Zdaniem minister sportu Joanny Muchy obiekt powinien zarabiać na siebie już w 2015 roku.
Audio
  • Minister sportu Joanna Mucha w Rozmowie Dnia w radiowej Jedynce
Joanna Mucha w studiu radiowej Jedynki
Joanna Mucha w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio/Andrzej Szozda

Joanna Mucha była gościem Zuzanny Dąbrowskiej w audycji "Popołudnie z Jedynką".

Jak zaznaczyła szefowa resortu sportu w programie - wpływy z Euro 2012 okazały się wyższe niż ktokolwiek przewidywał. Przyznała jednak, że po mistrzostwach Europy należy zatroszczyć się o nowe stadiony. - Stadiony wszędzie na świecie są trudnymi inwestycjami i wyjątkami są te, które finansują się bez problemu. Moim zdaniem Stadion Narodowy ma szansę na siebie zarabiać, ale z pewnością nie będzie to miało miejsca w 2013 roku. Być może w 2014, ale z moich wyliczeń wynika, że to też będzie bardzo trudne. Moje szacunki - wskazują na rok 2015, gdy zacznie się bilansować - powiedziała minister.

>>>Zapis rozmowy do przeczytania

Jak dodała w "Rozmowie Dnia" Joanna Mucha - niecałe 50 procent z imprez organizowanych na Stadionie Narodowym będzie miała charakter sportowy. W większości na obiekcie organizowane będą różne wydarzenia kulturalne, komercyjne. - Ostatnio pochylaliśmy się nawet nad imprezami naukowymi na tym obiekcie - wyjaśniła Joanna Mucha.

Posłuchaj całej rozmowy Zuzanny Dąbrowskiej z minister sportu Joanną Muchą.

man, PR1, polskieradio.pl

Czytaj także

Joanna Mucha: to jest podpalanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 07:50
Joanna Mucha, minister sportu powiedziała w Sygnałach dnia, że jest wstrząśnięta publikacją "Rzeczpospolitej” dotyczącą trotylu w Tu-154M.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Mucha postawiła związkom ultimatum

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 20:19
Brak konsekwencji w procesie szkolenia, rozmyta odpowiedzialność, brak osób gotowych podjąć trudne decyzje, to tylko niektóre błędy, które zdaniem minister sportu zostały popełnione podczas przygotowań do igrzysk w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wydali kibice Euro 2012? Więcej niż się spodziewaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:36
Ponad miliard sto milionów złotych wydali w Polsce kibice podczas Euro 2012 - wynika z raportu przedstawionego przez PL 2012.
rozwiń zwiń