Sobota z ortografią w tle

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 19:00
Po godz. 14 radiowa Jedynka będzie transmitowała II. Rymoliryktando, które w Łodzi podyktuje L.U.C. Ale to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla słuchaczy.
L.U.C dyktuje Rymoliryktando
L.U.C dyktuje RymoliryktandoFoto: materiały prasowe

W pierwszej części soboty z radiową Jedynką zajmiemy się modą retro. Jak mawiają niektórzy to moda na vintage, a chodzi nie tylko o gadżety z lat 70-tych czy 80-tych,  płyty analogowe, czy kasety magnetofonowe, ale także o wpływ sztuki tamtych lat na współczesnych artystów jak choćby Lana Del Rey, w której nagraniach słychać nawiązanie do brzmienia muzyki sprzed lat.

O godzienie 10 audycja publicystyczna "Sterniczki".

Odwiedzi nas Piotr Kuryło - podróżnik, maratończyk, uczestnik "Biegu dla pokoju", który trwał dokładnie rok. Obiegł wówczas kulę ziemską (od Augustowa do Augustowa). Przebiegł też Polskę ze wschodu na zachód i z północy na południe, a ostatnio pokonał Wisłę, płynąc kajakiem pod prąd

Po godz 16 porozmawiamy z Olgą Siarą - tłumaczką znakomitej książki pt: "Bóg nigdy nie mruga - 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”. Oto kilka wybranych wskazówek:
- Wszystko może się zmienić, zanim zdążysz mrugnąć. Ale nie martw się, Bóg nigdy nie mruga…
- Nigdy nie jest za póżno na szczęśliwe dzieciństwo…
- To nie Twoja sprawa, co myślą o tobie inni…
- Zapal świecę, śpij w lepszej pościeli, włóż elegancką bieliznę. Nie czekaj na specjalną okazję – wystarczającą jest dzisiejszy dzień….

Książka jest zbiorem felietonów Reginy Brett, która opisuje doświadczenia swoje i napotkanych osób,a wszyscy zgodnie mówią: Życie jest dobre.

O szukaniu dobrostanu i równowagi będziemy rozmawiać po transmisji z Rymoliryktanda 2012 w Łodzi.

Zapraszamy do słuchania "Soboty z radiową Jedynką" od 9 do 19:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawdź, czy napiszesz pokręcone dyktando

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 12:41
W sobotę 24 listopada już po raz drugi L.U.C podyktuje dyktando z licznymi utrudnieniami, w którym będzie wiele słów nieużywanych na co dzień. Wraz z radiową Jedynką można sprawdzić swe umiejętności, bo dyktando będziemy transmitowali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C czyta swoje dyktando

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 13:42
Rymoliryktando, czyli dyktando-happening według pomysłu Łukasza L.U.C-a Rostkowskiego, odbywa się właśnie po raz drugi. Transmisja tego wydarzenia trwa właśnie w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń