X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były dyrektor Instytutu Reumatologii ujawnia powody odwołania go ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:30
Andrzej Włodarczyk został w czwartek odwołany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii w Warszawie.
Audio
W szpitalu w Szamotułach wysterylizowano kobietę bez jej wiedzy i zgody
W szpitalu w Szamotułach wysterylizowano kobietę bez jej wiedzy i zgodyFoto: Glow Images/East News

Andrzej Włodarczyk poinformował, że w uzasadnieniu decyzji minister zdrowia Bartosz Arłukowicz napisał, że zdecydował się odwołać go ze stanowiska "ze względu na fakt, iż podejmowane przez niego działania i decyzje w zakresie kierowania Instytutem spowodowały zaburzenia ciągłości funkcjonowania Instytutu, w tym nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów Instytutu".
Gościem audycji "Z kraju i ze świata" radiowej Jedynki był także minister zdrowia>>>

- Ten zarzut jest niezgodny z prawdą - ocenił były dyrektor Instytutu Reumatologii. Jak podkreślił Włodarczyk, Instytut nie zaprzestał udzielania świadczeń zdrowotnych. - Poinformowałem w piśmie do ministra Arłukowicza, że w związku z takim, a nie innym stanem negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia i ogromną sumą nadwykonań, będziemy rozważali możliwość wstrzymania przyjęć planowych od poniedziałku - wytłumaczył. Dodał, że ustalono, że decyzja ta nie będzie dotyczyła dzieci.

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania
Zaznaczył, że rozważane było również wstrzymanie zapisów na 2013 rok w związku z niekorzystnym kontraktem zaproponowanym przez NFZ. - Nie chcieliśmy zapisywać pacjentów nie mając pewności, że kontrakt będzie podpisany - powiedział.
Włodarczyk przyznał, że Instytut ma 45 milionów złotych długu, w tym 35 milionów powinno być już dawno spłacone. Były dyrektor Instytutu Reumatologii zaznaczył, że wierzy, że nawet decyzja o jego odwołaniu nie spowoduje, że negocjacje z NFZ zostaną zerwane, a Instytut przestanie funkcjonować.
Wysłuchaj całej rozmowy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instytut Reumatologii zawiesza zapisy na 2013 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 06:32
Jak zapewnił rzecznik prasowy warszawskiego Instytutu Reumatologii, ograniczenie przyjęć nie będzie dotyczyło dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Instytutu Reumatologii stracił stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:50
Andrzeja Włodarczyka odwołał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Ministerstwo Zdrowia nie podało przyczyny takiej decyzji.
rozwiń zwiń