Edyta Geppert zaczarowała słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 22:30
"Sentymentalna mgła” zachwyciła słuchaczy Jedynki tej jesieni. Piosenka bezapelacyjnie zwyciężyła w 9. notowaniu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
Edyta Geppert
Edyta GeppertFoto: Lestat (Jan Mehlich)/ Wikimedia Commons

Wokalistce udało się kilka tygodni temu zdobyć miejsce pierwsze, pokonując samego mistrza – Seweryna Krajewskiego i jego utwór "Uciekaj moje serce”. Edyta Geppert była niedawno gościem Muzycznej Jedynki w której opowiadała o swoim ostatnim albumie „Moje Królewstwo”, powstałym we współpracy ze wspaniałym pianistą i arażerem Krzysztofem Herdzinem. Nagrania zostały wyróżnione "Złotą płytą”.

Słuchacze zdecydowali o pozostaniu na miejscu drugim kompozycji "Uciekaj moje serce” skomponowanej do słów niezapomnianej Agnieszki Osieckiej. Piosenka została wykorzystana w serialu "Jan Serce”. Utwór utrzymuje się na liście już blisko dwa miesiące.

Na trzecim miejscu podium w tym tygodniu piosenka "Spadającą gwiazdę schowaj do kieszeni” Maja Kleszcz & IncarNations. Utwór ten wokalistka zaśpiewała w naszym studiu, będąc gościem „Muzycznej Jedynki”. Opowiadała wówczas o ulubionych piosenkach innych twórców, i swojej miłości do Elvisa Presleya.

Poza medalową trójką znalazły się w tym tygodniu utwory „AJDE JANO” w wykonaniu The Kroke Band & Nigela Kennedy’ego. Czy mają szansy na sukces? Nie można tego wykluczyć, gdyż ten sam utwór na swojej płycie „Śpiewam życie” wykonała… Edyta Geppert. Na piątym miejscy ukochana wokalista Ameryki. Bilety na jej koncerty kosztują nawet ponad tysiąc dolarów, a jednak rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, czyli Barbra Streisand i śpiewana przez nią ballada „Woman in love”.

Zobacz pełne, dziewiąte notowanie Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki i głosuj!

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Geppert na nowej płycie śpiewa kolędy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 08:12
Najnowsza płyta artystki "Święta z Bajki" zawiera tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne autorstwa m.in. Jacka Cygana, Seweryna Krajewskiego i Magdy Czapińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyk Seweryn Krajewski kończy 65 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 00:07
Gitarzysta, piosenkarz, kompozytor i aranżer, jest autorem wielu przebojów muzycznych. Do największych należą między innymi: "Nie zadzieraj nosa", "Anna Maria", "Dozwolone do lat 18", "Niech żyje bal" i "Uciekaj moje serce".
rozwiń zwiń