Rekordowa licytacja Choinek Jedynki. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 19:30
Od rana można było licytować prace nadesłane przez dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów na konkurs w ramach akcji "Choinki Jedynki". Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało zebrać się rekordową kwotę ponad 36 tysięcy złotych!
Audio
Kulig autorstwa Adrianny Sawickiej
"Kulig" autorstwa Adrianny SawickiejFoto: PR

Słuchacze Jedynki spisali się na medal. Chęć pomocy potrzebującym była tak wielka, że zgłoszenia na licytację nadchodziły nawet z zagranicy. - Mnóstwo ludzi z Norwegii zgłosiło swój akces i zaoferowało pieniądze na obrazki. Mamy także jedną osobę z Włoch - mówiła w "Popołudniu z Jedynką" Agnieszka Kunikowska.

>>> Wszystkie licytowane prace znajdziesz tutaj

Uczestnicy licytacji byli bardzo hojni. Rekordzista, pan Krzysztof za rysunek Adrianny Sawickiej pt. "Kulig" zapłacił 4 500 złotych. W nagrodę otrzymał wiosło od mistrzyni świata w wioślarstwie, Julii Michalskiej. Jedenaście innych prac sprzedanych zostało za tysiąc lub ponad tysiąc złotych. Łącznie, dzięki wspaniałym słuchaczom Jedynki, udało się zebrać 36 160 złotych! To nowy rekord akcji.

- Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, przede wszystkim licytującym, ale też całej radiowej ekipie, z panią Małgorzatą Kownacką na czele - mówił na zakończenie finału licytacji Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej Jedynki.

>>> Dowiedz się więcej o akcji "Choinki Jedynki"

W tym roku na konkurs nadeszło 3,5 tysiąca prac. Jury wybrało 20, a suma zebrana z ich sprzedaży zostanie przekazana do Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”. Pozostałe prace nie zmarnują się. Będą przekazane do domów seniora i do szpitali, żeby cieszyły tam oko.

Akcja i aukcja charytatywna "Choinki Jedynki" została zorganizowana przez Pierwszy Program Polskiego Radia już po raz 11.

Agnieszka
Agnieszka Kunikowska (od lewej), Roman Czejarek, Małgorzata Kownacka i Kamil Dąbrowa podczas finału licytacji/fot. J.Konecki

Czytaj także

Licytujcie! Zróbcie prezent sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 18:00
Już w czwartek (6 grudnia) na antenie Jedynki odbędzie się doroczna aukcja "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2012. Licytacja trwa!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 14:16
Po raz 11 Pierwszy Program Polskiego Radia zorganizował akcję i aukcję charytatywną "Choinki Jedynki". Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przysłali nadzwyczajne prace plastyczne pod hasłem "Magia świąt". 20 obrazków jurorzy wybrali na licytację, która odbywa się na antenie Radiowej Jedynki w czwartek 6 grudnia od 8.00 do 19.30.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wielka licytacja!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 19:00
W "Czterech porach roku" będziemy na bieżąco śledzić przebieg licytacji prac nadesłanych na konkurs "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bednarek o "Choinkach Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:53
Trwa wielkie odliczanie. Już w czwartek 6 grudnia od 8 do 19:30 wielka licytacja wspaniałych prac, które zostały nagrodzone w konkursie "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń