Sylwia Chutnik o tym, co łączy Masalę i Beastie Boys

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 07:00
- W tej chwili muzycy tak mieszają style, że słuchaczom nie są już potrzebne szufladki - powiedział pisarka, zgłaszając utwory do Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.
Audio
Sylwia Chutnik
Sylwia Chutnik Foto: PAP / Andrzej Rybczyński

Właśnie ze względu na umiejętne mieszanie gatunków pisarka wybrała numer Beastie Boys "Don't Play No Game That I Can't Win", nagrany wspólnie z Santigold.

- Oni zniwelowali w muzyce granice, które były aktualne w czasach mojej podstawówki - przyznała artystka. Chutnik nie ukrywa, że wybrała ten utwór także, by przypomnieć zmarłego w tym roku członka Bestie Boys Adama Yaucha, znanego fanom grupy jako MCA.

>> Tu sprawdzisz zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Polską propozycją do listy przebojów był utwór "Od Tarnobrzegu po Bangladesz" składu Masala.  -Ten kawałek to taki ironiczny sposób na stworzenie mostu między nami a Azją - wyjaśnia pisarka. Muzycy Masali, Podobnie jak Beastie Boys, potrafią łączyć różne wpływy, chociaż artystka przyznała zarazem: - Cenię w Masali to, że mimo inspiracji muzyką ze świata nie ukrywają, że są z Polski.

Po prezentacji utworu na antenie Sylwia Chutnik przytoczyła kilka faktów z historii grupy. Tłumaczyła m.in., że nazwa projektu pochodzi od tytułu książki Maxa Cegielskiego, która miała być zapisem jego podróży do Indii.

Artystka przyznała, że  ceni również twórczość Kapeli ze Wsi Warszawa i R.U.T.A -  w obu projektach bierze udział Maciej Szajkowski, dziennikarz Polskiego Radia i jeden z członków Masali.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

Sz. R.

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróż o smaku... masali

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 20:00
W naszą dzisiejszą podróż zamiast walizek zabieramy... zmysły.
rozwiń zwiń