Poeci polskiej piosenki śpiewają Cygana

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 20:34
Legendarny autor tekstów będzie gościem "Leniwej niedzieli".
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wspaniałe poetyckie teksty piosenek, subtelnie traktujących o emocjach człowieka, plasują Jacka Cygana na czołowym miejscu pośród twórców muzyki rozrywkowej w Polsce. Zawdzięczamy mu wiele znakomitych zwrotów, jak m.in. "całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę", które weszły już do codziennego języka.

Z Jackiem Cyganem porozmawiamy o piosenkach świątecznych oraz kompilacji "Poeci Polskiej Piosenki". Na płycie wśród wykonawców, obok samego autora, znalazły się takie znakomitości, jak Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Nasza Basia Kochana, Kombii, Edyta Geppert, Seweryn Krajewski, Elżbieta Adamiak, Stanisław Soyka, Lora Szafran, Grzegorz Markowski, Mietek Szcześniak, Andrzej Zaucha i Krzysztof Kiljański.

W drugiej godzinie audycji gościem będzie Janusz Olejniczak. W związku z sześćdziesiątą rocznicą urodzin tego wspaniałego pianisty ukazała się płyta "Janusz Olejniczak. Koncerty". W albumie nagranym z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka znajdą się koncerty fortepianowe Ravela, Szostakowicza i Prokofiewa – utwory, które Janusz Olejniczak darzy szczególnym sentymentem, a nawet mówi o nich, że to jego pierwsze miłości muzyczne.

Ponadto w audycji kolejny odcinek kultowego słuchowiska "W Jezioranach" (13.14 – 13.39) i "Piosenki Na Życzenie" (14.00 - 15.30) i "Słowoteka" (15.35-16.00).

Na "Leniwą niedzielę" od godziny 10.00 do 16.00 zaprasza Maria Szabłowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak