EWUŚ wystartuje z nowym rokiem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:48
Bać się czy nie? Od 1go stycznia ma być szybciej, sprawniej i wygodniej - dla lekarzy i pacjentów. Zgłaszając się po lekarska poradę nie będziemy musieli mieć już zaświadczenia o ubezpieczeniu.
EWUŚ wystartuje z nowym rokiem
Foto: nfz.gov.pl

EWUŚ to Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców. Minister administracji i cyfryzacji oraz prezes Narodowego Fundusz Zdrowia sa pewni, że system zadziała. Jednak jego start budzi wiele obaw, przede wszystkim czy na pewno wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Sprawdzała to Ewa Kwaśnik. Obecnie około 72 proc. placówek medycznych w kraju, ma uprawnienia do sprawdzenia pacjentów w systemie eWUŚ.

O godz. 7:15 gościem "Sygnałów dnia" będzie Agnieszka Pachciarz- prezes NFZ.

O godz: 8:15 o stan stosunków polsko-rosyjskich zapytamy dr Ryszarda Żółtanieckiego.

Co jeszcze w "Sygnałach dnia":

Szał zakupów trwa. Kupujemy prezenty, produkty na wieczerzę wigilijną czy wyjazdy na narty. Czasami tylko zapominamy, że nie każdy jest św. Mikołajem. Specjaliści od marketingu dwoją się i troją, żeby sprzedać jak najwięcej. Utargi w sklepach tuż przed świętami rosną, a w naszych portfelach coraz mniej. Jak nie dać się złapać w pułapki czyhające w galeriach handlowych, sprawdzał Krzysztof Horwat. Warto też dodać, że zaraz po świętach kurtki, czapki i buty, jak co roku, będą o wiele tańsze niż dzisiaj.

Porozmawiamy z arcybiskupem Alfonsem  Nossolem, a to dlatego, że ukazała się książka "Arcybiskup Nossol. Radość jednania". Jest to opowieść emerytowanego biskupa opolskiego o kulisach polsko-niemieckiego pojednania. O roli biskupa w budowaniu mostów mówią w książce miedzy innymi: premier Tadeusz Mazowiecki, kanclerz Helmut Kohl, reżyser Kazimierz Kutz i znani opolanie.
Co dalej z PLL LOT? We wtorek sytuacją finansową naszego narodowego przewoźnika zajmie się rząd. Tydzień temu LOT zwrócił się do rządu o pomoc finansową - pierwsza transza tej pomocy ma wynieść 400 mln. zł. - w sumie ma to być nawet ponad miliard zł. Ale konieczna jest też jak najszybsza restrukturyzacja. Na razie stanowisko stracił Prezes tej firmy. 

Do słuchania wtorkowych "Sygnałów dnia" od 6 do 9 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

Czytaj także

Wykształcona pielęgniarka to lepsza pielęgniarka

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 10:30
- Przy okazji oceny systemu kształcenia w Polsce przez ekspertów okazało się, że obowiązujący system kształcenia pielęgniarek w Polsce nie pełnia wymogów kształcenia Unijnego – tłumaczy Beata Cholewka, dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, kierownik projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NFZ na koniec roku zabraknie 1,7 mld zł?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 06:54
Z powodu spowolnienia gospodarki do jego kasy wpływa coraz mniej pieniędzy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń