Muzyczny prezent od Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:56
Z Basią Trzetrzelewską piosenkarz nagrał wielki przebój, który kiedyś wylansowała Vanessa Williams.
Audio
Mieczysław Szcześniak w studiu radiowej Jedynki
Mieczysław Szcześniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Spotkaliśmy się: ona - dziewczyna z Jaworzna, ja - chłopak z Kalisza - śmieje się Mietek Szcześniak, wspominając okoliczności powstania utworu. Hit z lat 90-tych "Save The Best For Last" śpiewają po angielsku. - Jeśli będzie taki pomysł, to z przyjemnością powtórzę to w polskiej wersji - zapewnia artysta.

Wyjaśnia w "Muzycznej Jedynce" , że nagrania dokonał w oryginalnej wersji językowej, bo płyta powstawała w Stanach Zjednoczonych, choć swoją partię Basia zarejestrowała w Anglii, w swoim studiu. Nie znaczy to, że nie spotkali się osobiście. On nagrał piosenkę na jej płytę, ona - na jego.
Utwór skomponowała Wandy Waldman. Z nią Mietek Szcześniak nagrał z kolei piosenkę "Never Be The Same". To pierwszy utwór, który powstał po ich spotkaniu. W nagraniu towarzyszył im afroamerykański "Life Choir" z Los Angeles. - Jestem jego członkiem - pochwalił się gość Jedynki.

Mieczysław Szcześniak złożył też życzenia słuchaczom Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Posłuchaj całej rozmowy, która prowadził Paweł Sztompke.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

25-lecie twórczości Mieczysława Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 12:30
W audycji gościmy Mieczysława Szcześniaka. Aż trudno uwierzyć, że artysta spędził już 25 lat na scenie polskiej muzyki rozrywkowej. Słuchamy jego przeboju sprzed 4 lat "O niebo lepiej" i najnowszego singla "Rzeczy zmieniają się".
rozwiń zwiń