Muzyczny prezent od Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:56
Z Basią Trzetrzelewską piosenkarz nagrał wielki przebój, który kiedyś wylansowała Vanessa Williams.
Audio
Mieczysław Szcześniak w studiu radiowej Jedynki
Mieczysław Szcześniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Spotkaliśmy się: ona - dziewczyna z Jaworzna, ja - chłopak z Kalisza - śmieje się Mietek Szcześniak, wspominając okoliczności powstania utworu. Hit z lat 90-tych "Save The Best For Last" śpiewają po angielsku. - Jeśli będzie taki pomysł, to z przyjemnością powtórzę to w polskiej wersji - zapewnia artysta.

Wyjaśnia w "Muzycznej Jedynce" , że nagrania dokonał w oryginalnej wersji językowej, bo płyta powstawała w Stanach Zjednoczonych, choć swoją partię Basia zarejestrowała w Anglii, w swoim studiu. Nie znaczy to, że nie spotkali się osobiście. On nagrał piosenkę na jej płytę, ona - na jego.
Utwór skomponowała Wandy Waldman. Z nią Mietek Szcześniak nagrał z kolei piosenkę "Never Be The Same". To pierwszy utwór, który powstał po ich spotkaniu. W nagraniu towarzyszył im afroamerykański "Life Choir" z Los Angeles. - Jestem jego członkiem - pochwalił się gość Jedynki.

Mieczysław Szcześniak złożył też życzenia słuchaczom Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Posłuchaj całej rozmowy, która prowadził Paweł Sztompke.

(ag)

Czytaj także

25-lecie twórczości Mieczysława Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 12:30
W audycji gościmy Mieczysława Szcześniaka. Aż trudno uwierzyć, że artysta spędził już 25 lat na scenie polskiej muzyki rozrywkowej. Słuchamy jego przeboju sprzed 4 lat "O niebo lepiej" i najnowszego singla "Rzeczy zmieniają się".
rozwiń zwiń