Wspominamy wyjątkową aktorkę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 07:00
W "Sobocie z radiową Jedynką” porozmawiamy z autorem książki poświęconej Gabrieli Kownackiej.
Gabriela Kownacka
Gabriela KownackaFoto: Grażyna Gudejko/Wikipedia/CC

Gościem Pierwszego Programu Polskiego Radia będzie Roman Dziewoński. Opowie o książce "Gabi. Gabriela Kownacka”, zbierającej wspomnienia bliskich, przyjaciół i osób, które pracowały ze zmarłą w 2010 roku aktorką.
Z racji zbliżających się świąt będziemy rozmawiać też o przygotowaniach do tego wyjątkowego czasu. Jak najbardziej lubi spędzać Boże Narodzenie, opowie nam kompozytor Zbigniew Preisner. Gościem radiowej Jedynki będzie też aktor Szymon Bobrowski. A pozostając w tematyce scenicznej i artystycznej sprawdzimy, jak wygląda Wigilia w Domu Aktora w Skolimowie.
Natomiast po godzinie 17.00 zaprosimy na słuchowisko "Uczta grudniowa” w reżyserii Jacka Raginisa, opowiadające o polskich wieszczach. Wystąpią m.in. Krzysztof Gosztyła jako Adam Mickiewicz i Grzegorz Kwiecień jako Juliusz Słowacki.
Na drugą część "Soboty z radiową Jedynką” - od godziny 14.00 do 20.00 zaprasza Paweł Sztompke.

Czytaj także

Zbigniew Preisner tryumfuje w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 10:00
Jednym z twórców muzyki do "Drzewa życia" Terrence'a Malicka - laureata tegorocznej Złotej Palmy - jest Zbigniew Presiner. Z wybitnym kompozytorem rozmawiał w "Muzycznej Jedynce" Paweł Sztompke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie serce... lecz za słabe do baletu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 16:31
- Jej role filmowe i telewizyjne owocowały ogromną popularnością. Wykorzystywała ją, pomagając domom dziecka, rodzinom zastępczym, angażując się w różne akcje, choćby "Stop przemocy w szkole" - wspomina Gabrielę Kownacką Roman Dziewoński.
rozwiń zwiń