Śpiewa z pomocą Paula McCartneya

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 11:28
Ola Bieńkowska, wokalistka i aktorka opowie o planach artystycznych i o noworocznej piosence "2000 And Fine", napisanej przez Olę i Krzysztofa Herdzina.
Ola Bieńkowska
Ola BieńkowskaFoto: materiały promocyjne

Ola Bieńkowska przez pięć lat była związana z The Australian Pink Floyd Show. Obecnie śpiewa w Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show.

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej na ul. Bednarskiej w Warszawie. Jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya.

Zagrała rolę Sary w musicalu "Taniec Wampirów" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu "Złe Zachowanie" Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w "Śnie Nocy Letniej" w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Hanią Stach, Ewą Bem, Norbim, Edytą Geppert, Michałem Bajorem, Anną Serafińską, Ewą Małas-Godlewską, Wojciechem Gąssowskim, Ellie.

W 2011 roku rozstała się z Australian Pink Floyd Show i zaczęła śpiewać w Brit Floyd - The Pink Floyd Tribute Show. Również w 2011 dzięki pomocy internautów i platformy Pledgemusic nagrała materiał "live" w Fabryce Trzciny w Warszawie (kilka autorskich piosenek w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Jacka Królika, Roberta Kubiszyna oraz Roberta Lutego) a także rozpoczęła prace nad solową płytą.

28.12 (piątek) Muzyczna Jedynka, od godz. 13:00, zaprasza Iza Żukowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak