Laserowa broń policji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 19:44
Do wielu komend policji trafiły amerykańskie radary najnowszej generacji. My ich działanie sprawdziliśmy razem z policjantami z leszczyńskiej drogówki. I w "Sygnałach dnia" przekażemy nasze wrażenia.
Laserowy radar
Laserowy radarFoto: Sierż. szt. Dawid Marciniak (Polcja Leszno)

Uczniowie z kilku województw rozpoczęli ferie, dlatego chcemy teraz ostrzec kierowców wybierających się na zimowy wypoczynek.  Np. w Wielkopolsce już wszystkie komendy powiatowe moją już takie radary. Ci, którzy widzieli je już w działaniu, przyznają, że może to być skuteczny bat na zmotoryzowanych mających "cięższą nogę".
W tym tygodniu  minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, prezentując projekt Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podkreślał, że nadmierna prędkość jest przyczyną 43 proc. wypadków drogowych. Program przewiduje także ustawienie kolejnych 160 fotoradarów oraz odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

O godz. 8:15 gościem "Sygnałów dnia" będzie nadinspektor Tomasz Połeć - Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Będzie też podsumowanie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zrobi to sam szef orkiestry Jerzy Owsiak.

O godz. 7:15 porozmawiamy z ministerm rolnictwa Stanisławem Kalembą.

Do słuchania poniedziałkowych "Sygnałów dnia" zapraszają po godz. 6 Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.