Janusz Palikot w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 19:06
Na rozmowę zapraszamy w poniedziałek rano do Pierwszego Programu Polskiego Radia.
Janusz Palikot masce Donalda Tuska jeździł po warszawskich ulicach w proteście przeciw zwiększającej się liczbie fotoradarów
Janusz Palikot masce Donalda Tuska jeździł po warszawskich ulicach w proteście przeciw zwiększającej się liczbie fotoradarówFoto: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący "Ruchu Palikota” będzie naszym gościem w studiu w Lublinie. Do wysłuchania wywiadu z Januszem Palikotem zapraszamy po godz. 7.15.
Naszym drugim gościem w "Sygnałach dnia” (po godz. 8.15) będzie prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.
O czym jeszcze porozmawiamy w porannym programie Jedynki? Będzie m.in. o rolnictwie. W połowie 2012 roku eksperci alarmowali, że jego stan jest zły - importujemy o wiele więcej żywności, niż eksportujemy. Pod koniec roku alarmujące dane ustąpiły miejsca optymizmowi.

Rok 2013 ma być podobno jeszcze lepszy, jednak w dłuższej perspektywie o przyszłości polskich rolników zadecyduje wynik batalii o unijne dopłaty w latach 2014 - 2020. Ministerstwo Rolnictwa uznało propozycje, przedstawione na listopadowym szczycie Unii Europejskiej, za nie do przyjęcia dla polskich rolników. Temat zbadał Mariusz Filar.
Będziemy świętować także Dzień Babci. Kiedyś robiły szaliki na drutach, piekły ciasta i śpiewały piosenki. Dziś często jeszcze pracują, chodzą na różne zajęcia, są po prostu nowoczesne. Ale tak kiedyś jak i dziś, dla wnuków babcie są najukochańsze, bo nie krzyczą, a przyniosą cukierki, nie wychowują, a rozpieszczają. Za co nie tylko dziś, w dniu ich święta, ale na co dzień, warto powiedzieć: dziękuję babciu! Współczesnym babciom i wnukom przyjrzała się Ewa Kwaśnik.
Na "Sygnały dnia" w poniedziałek od godz. 6 do godz. 9 zapraszają Mariusz Syta i Krzysztof Grzesiowski. 

Czytaj także

PO przed PiS. Palikot i Ziobro poza Sejmem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 16:46
W styczniu na PO chce głosować 31 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów, na PiS 22 proc., na SLD 8 proc., a na PSL 6 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot powierzył Siwcowi ważną misję w PE

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:20
Eurodeputowany Marek Siwiec, na prośbę lidera Ruchu Palikota Janusza Palikota, ma nawiązać bliższe kontakty z socjalistami w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot w masce Tuska łamie przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 14:23
Nie chcemy fotopaństwa - nawoływał Janusz Palikot do swoich zwolenników. Lider Ruchu Palikota w masce Donalda Tuska jeździł po warszawskich ulicach w proteście przeciw zwiększającej się liczbie fotoradarów.
rozwiń zwiń