Piruety na lodzie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 19:19
Ferie pełną gębą. A ponieważ za oknem mróz, więc lód pokrył rzeczki i jeziorka, po których można sunąć na łyżwach. Mieszczuchy zaś mają do dyspozycji lodowiska. W "Czterech porach roku" wszystko o łyżwach
Łyżwy figurowe
Łyżwy figuroweFoto: frog/Wikimedia Commons/CC

Jak zacząć jeździć? Czy warto mieć, przynajmniej na początku, trenera, czy są jakieś przeciwwskazania, w co się ubrać? Rad będzie udzielała trenerka łyżwiarstwa Agnieszka Dąbrowska. Zadzwonimy także do Anny Rechnio, która obecnie trenuje młodych łyżwiarzy w Odense, w Danii
Karol Wilczko z NBP będzie przestrzegał czym ryzykujemy lokując swoje pieniądze w firmie, która nie podlega nadzorowi KNFu.
Porozmawiamy również o pracy ghostwritera, czyli tego, który pisze autobiografie za słynnych ludzi. Do naszego studia przyjdzie  - Jerzy Andrzejczak - autor "autobiografii" kilkunastu gwiazd, m.in. Adama Małysza czy Danuty Wałęsy. Bardzo dobrze pracę takiego ghostwritera pokazał Roman Polański w filmie "Autor widmo".

Do słuchania czwartkowych "Czterech pór roku" zaprasza po godz. 9 Karolina Rożej.

Czytaj także

Ciężkie życie łyżwiarza

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 17:15
Talentów sportowych w Polsce nigdy nie brakowało. Gorzej z pieniędzmi. W Warszawie młodzi łyżwiarze będą musieli sami płacić za wynajęcie lodowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na łyżwy do... Barcelony. Lodu pilnuje policja

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 13:01
Na centralnym placu miasta - Placa Catalunya - otwarto lodowisko.
rozwiń zwiń