X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To miał być wielki interes z Koreą Północną...

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 11:31
Reportaż opowiada historię nieudanych kontaktów biznesowych między polskim przedsiębiorcą a ambasadą tego kraju.
Audio
  • "To miał być wielki interes z Koreą Północną w tle" - reportaż i dyskusja
Ambasada Korei Północnej w Warszawie
Ambasada Korei Północnej w WarszawieFoto: Wikipedia/Isee1

Andrzej Kompa zawarł umowę z Ambasadą Korei Północnej na remont jednego z budynków przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. W zamian miał otrzymywać część czynszu z wynajmu pomieszczeń. Po kilku latach Koreańczycy z Północy oznajmili mu, że nie są mu nic winni i przestali płacić.

Andrzej Kompa oddał sprawę do sądu, lecz okazało się, że ambasada nie posiada osobowości prawnej, więc sąd nie może zająć się pozwem. Poradzono mu, by sprawiedliwości szukał w stolicy kraju, Pjongjang. Koreańczycy okazali się jednak całkiem zdolnymi wyznawcami niektórych aspektów gospodarki rynkowej...

Reportaż "To miał być wielki interes z Koreą Północną w tle" niesie w sobie spory ładunek komizmu. Bo kto robi interesy z Koreańczykami z Północy?

Zapraszamy również do wysłuchania powiązanego z reportażem magazynu "Bez znieczulenia". Gośćmi Jerzego Zawartki byli: dr Nicolas Levi - analityk ds. Korei Północnej w Centrum Polska-Azja, Piotr Schramm - adwokat i ekspert prawa międzynarodowego oraz Marek Czarkowski - autor reportażu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W objęciach parabanków" - Magazyn Bez Znieczulenia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 13:50
Czwartek, 6 września, godz. 21.05, Program 1. Zadłużenie Polaków w instytucjach parabankowych stało się poważnym problemem społecznym. Magazyn prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Most Grota" - Magazyn Bez Znieczulenia

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 08:00
Czwartek 20 grudnia 2012 roku, godzina 21.14, Program 1.Rok temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont i przebudowę warszawskiego Mostu im. Generała Grota - Roweckiego. Do dziś nie udało się wyłonić zwycięzcy i zdaniem wielu zagrożony jest planowany na rok 2015 termin oddania go do użytku. Jak do tego doszło?
rozwiń zwiń