Jakie są tajemnice Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 14:39
Mieli wytrwać 12 godzin. Bronili się przez 7 dni. W piątkowej audycji "Magazyn bardzo filmowy" film "Tajemnica Westerplatte".
Kadr w filmu Tajemnica Westerplatte
Kadr w filmu "Tajemnica Westerplatte"Foto: ITICinema/YouTube

To dramat wyboru w obliczu śmiertelnego zagrożenia, spór wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego. Pierwszy nie chce skazywać swoich żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi chce  walczyć do ostatniej kropli krwi.

Muzykę skomponował laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Projekty scenografii wyszły spod ręki zdobywcy Oscara - Allana Starskiego. W głównych rolach wystąpili: Michał Żebrowski i Robert Żołędziewski, Jan Englert, Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka i Jakub Wesołowski.

Będzie też mowa o francuskiej komedii w reżyserii Stephane`a Robelina "Zamieszkajmy razem” z Jane Fondą, Geraldine Chaplin, Guy Bedosem, Pierrem Richardem i Claudem Richem. To rzecz  o piątce starych przyjaciół, którzy w związku z życiowymi trudnościami zamieszkują  we wspólnym domu.

Do tego obraz Carlosa Reygadasa "Post Tenebras Lux” oraz relacja z planu teledysku do piosenki promującej "Syberiada Polska". 

Kultura w Radiowej Jedynce w godz. 20.19 – 20.50

Zaprasza Anna  Stempniak

tj