Jest ich 2,5 miliona. Łączą ich "Sygnały dnia"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 11:23
W poniedziałek w kraju, wczoraj za granicą, dziś ... u słuchaczy. My jesteśmy przed mikrofonem, a kto jest przy głośniku?
Audio
Radioodbiornik
RadioodbiornikFoto: Glow Images/East News

"Sygnały dnia" obchodzić będą 1 marca jubileusz 40-lecia. Audycja cieszy się nieprzerwanie powodzeniem wśród słuchaczy. Obecnie w tygodniu w godzinach od 6.00 do 9.00 Jedynki słucha ponad 2,5 mln osób!

- Połowa z tych 40 lat, od kiedy istnieją "Sygnały” przypada na bardzo burzliwy okres rozwoju mediów komercyjnych. Oczywiste jest, że wszystkie stacje muszą coś oddać na korzyść tych nowych, które się pojawiają. Natomiast, biorąc pod uwagę porównanie ze stacjami komercyjnymi, należy podkreślić, że Jedynka ma bardzo silną pozycję na rynku radiowym - mówi Kuba Antoszewski z firmy Millward Brown, która bada rynek.

Wśród naszych słuchaczy są właściwie przedstawiciele każdej grupy zawodowej: pracownicy umysłowi, dyrektorzy, wolni strzelcy, rolnicy, emeryci. Mieszkają oni zarówno w dużych miastach, miasteczkach, jak i wsiach. - Największy udział wiekowy wśród słuchaczy "Sygnałów" mają ludzie powyżej 40. roku życia. Mniej więcej drugie tyle to ludzie w wieku 60 lat i więcej - tłumaczy Kuba Antoszewski.

Więcej w materiale reporterskim Krzysztofa Horwata.

pg

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia

Czytaj także

Kulisy pracy radiowej, czyli zamach stanu czarowników

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 09:48
- Żarty na antenie były na porządku dziennym. Często podrzucaliśmy sobie do przeczytania przedziwne informacje – wspomina orientalista i dyplomata, a także długoletni pracownik "Sygnałów dnia” Grzegorz Dziemidowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzięki nim w "Sygnałach dnia” mamy cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 12:53
Zagraniczni korespondenci Polskiego Radia chwalą sobie poranną audycję radiowej Jedynki. – Bo chociaż się przez was nie wysypiam, przynajmniej macie dla mnie dużo czasu – śmiał się Marek Wałkuski, gość specjalny "Sygnałów dnia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer zagrał dla "Sygnałów dnia". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 19:28
Sztandarowa audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jubileuszowa galę uświetnił recital wybitnego pianisty jazzowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" ratują, czyli jak Roman Czejarek spłoszył złodzieja

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 09:05
Wczesne wstawanie do "Sygnałów dnia” może mieć bardzo zaskakujące efekty. Opowiadali o tym w studiu Jedynki Roman Czejarek i Wiesław Molak, byli prowadzący porannej audycji Jedynki.
rozwiń zwiń