X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perfect: nikt nie chciał słuchać naszych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 11:00
25 marca br. ukaże się w sprzedaży płyta CD, a w kwietniu dwupłytowy album winylowy pt. "Perfect".
Audio
Grzegorz Markowski podczas koncertu w lipcu 1982 roku
Grzegorz Markowski podczas koncertu w lipcu 1982 rokuFoto: PAP/Wojciech Frelek

Jest to reedycja pierwszej płyty zespołu Perfect, który ukazał się na rynku  w pamiętnym 1981 roku – roku niepokojów społecznych i rosnącej świadomości nieuchronnych zmian.  Płyta "Perfect"  była protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości i stanowiła  głos pokolenia.

Tzw. "biały album” zespołu, nagrywany był podczas dwóch sesji w studiu M1 na Myśliwieckiej (obecnie Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej) przez Wojtka Przybylskiego i Jarka Regulskiego. Zespół "Prefect" nagrywał w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Piotr Szkudelski i Zdzisław Zawadzki.

Płyta już dostępna w przedsprzedaży !!! Zapraszamy do zakupów !!!

Ponad trzydzieści lat temu nikt nie klaskał, gdy zespół wychodził na scenę i grał "Ale w koło jest wesoło”, "Nie płacz Ewka” czy "Autobiografię". Dziś wydaje się to nieprawdopodobne.

- Tak jak mówił inżynier Mamoń: kochamy to, co znamy. Myśmy nagrali płytę "Unu", której nikt nie chciał słuchać. Tak było przez parę miesięcy, póki Polskie Radio nie spopularyzowało tych piosenek – opowiada Grzegorz Markowski. Jednym z niedocenionych początkowo utworów była "Autobiografia".

Teoretycznie nie spełniała ona warunków jakie powinien spełniać "hit”. – Za długa, nieradiowy czas, opowieść, niezmiernie wielowątkowa, bohaterowie, inne czasy. To miała być kronika naszej młodości oraz tego, co się z nami działo. Miał to być jeden z utworów na płycie, który niesie określony klimat – rozpamiętuje Piotr Szkudelski.  

Tekst napisał Bogdan Olewicz. - Napisał tekst, który był mi nie po drodze. Sądziłem, że ten utwór będzie bardziej melancholijny niż "Riders on the storm” Dorsów.  Ja go dosyć monotonnie grałem – wspomina Zbigniew Hołdys.

Początkowo "Autobiografię” zaśpiewać miał właśnie Hołdys. - Kiedy Bogdan przyniósł tekst zorientowałem się, że jego narracja, dosyć fabularna wymaga innego warsztatu, którego ja nie miałem, a Grzesiek go miał. W sekundę zapadła decyzja, żeby to on zaśpiewał  ten utwór – opowiada Hołdys.

Perfect wychodził na scenę, grał "Autobiografię” i nic. Nikt nie klaskał. Do czasu…Co było dalej? Jak potoczyły się losy Perfectu? Posłuchajcie rozmowy z zespołem.

25 marca br.  ukaże się w sprzedaży  płyta CD, a  w kwietniu dwupłytowy album winylowy pt.  "Perfect".

Płyta już dostępna w przedsprzedaży !!! Zapraszamy do zakupów !!!

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Autobiografia" niczym pokoleniowe CV

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 11:41
Historię powstania jednego z największych przebojów Perfectu w rozmowie z Adamem Halberem wspominał tekściarz Bogdan Olewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czyja to "Autobiografia"?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 11:00
19 grudnia Zbigniew Hołdys skończył 60 lat. Z tej okazji przypominamy historię jego największego przeboju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchajcie niezwykłego duetu Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 07:00
Piosenkę "Ktoś między nami" przypomnieli ostatnio Natalia Kulska z Mietkiem Szcześniakiem i Tatiana Okupnik z Krzysztofem Kiljańskim. Nawet Zbigniew Hołdys nie wstydzi się już - wyjątkowo popowego, jak na lidera Perfectu - przeboju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Markowska: pomogło mi nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 14:00
Artystka przyznaje, że bycie córką znanego wokalisty pomogło jej podpisać pierwszy kontrakt z wytwórnią. – Tę drogę miałam skróconą – wyznaje Patrycja Markowska, córka lidera grupy Perfect, Grzegorza Markowskiego.
rozwiń zwiń