Złoty medal, za złote pola, dla Cassidy i Szafran

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 22:00
Muzyczna propozycja Lory Szafran, czyli piosenka Evy Cassidy "Fields of gold", zdobyła serca słuchaczy “Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Oto triumfatorka 28. zestawienia listy przebojów Jedynki!
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: Andrzej Szozda/PR

Lora Szafran, będąc gościem sobotniej audycji Jedynki przyznała, że Evę Cassidy ceni sobie szczególnie, podobnie jak nagrywanie muzyki na żywo. - Bo to jest cała prawda o muzykalności, o wokaliście, o muzyce - podkreśla Lora. Jednym z takich utworów jest – jej zdaniem - "Fields Of Gold", gdzie Cassidy zaśpiewała, akompaniując sobie tylko na gitarze. Ponoć Sting, gdy usłyszał nagranie, to miał łzy w oczach. Utwór przypadł do gustu także słuchaczom Jedynki i błyskawicznie wdrapał się na szczyt 28. notowania "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Na drugim miejscu podium ponownie The Kroke Band & Nigel Kennedy z utworem “Ajde jano”. Ostatnie miejsce podium tym razem dla Anny Jantar. Jej piosenka “Tyle słońca w całym mieście” spadła na trzecie miejsce z miejsca pierwszego, które zajmowała przed tygodniem. Czy z nadejściem wiosny zapowiada się ostra walka fanów tego utworu? Szczegóły już za tydzień.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Lora Szafran wie, dlaczego zapłakał Sting

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 22:18
Piosenkarka odkrywa sekrety życia według Leonarda Cohena, ale przybliża nam też muzykę innych wspaniałych artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwietniewska: płyt sprzedaliśmy tyle, że wytwórnia nie nadążała

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 17:37
Znana z zespołu Wanda i Banda, wokalistka zaczynała w grupie Lombard, z którą nagrała hitowy album "Śmierć dyskotece”. - To był piękny czas i w tych nagraniach to słychać - wspominała Wanda Kwietniewska w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń