Ludzie, którzy czują rytm

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 09:30
W Warszawie działa największa grupa bębniarska w Polsce, grająca sambę batucadę. Ponad 30 osób spotyka się na warsztatach w piwnicy na Bielanach.
Audio
  • "Bębniarze" - reportaż Katarzyny Błaszczyk (Jedynka/Reportaż w Jedynce)
Zespół zorganizowany jest na wzór brazylijskiej szkoły samby, jednak w odróżnieniu od kolegów z Rio de Janeiro, Polacy grający sambę batucadę postanowili występować i cieszyć się sambą przez cały rok.
Zespół zorganizowany jest na wzór brazylijskiej szkoły samby, jednak w odróżnieniu od kolegów z Rio de Janeiro, Polacy grający sambę batucadę postanowili występować i cieszyć się sambą przez cały rok. Foto: Agnieszka Łozińska

Kiedy robi się ciepło, wychodzą ze swoją muzyką na ulicę - zupełnie, jak w Brazylii. Liderem grupy jest Mikołaj Miki Wielecki (syn kompozytora), który przyznaje, że ze szkoły muzycznej wyrzucili go za teorię i pianino. – Nie wierzyłem w to, że to się uda. Myślałem, że ludzie się wykołyszą, że się znudzą – wyznaje Wielecki. – Bałem się też tego, że to pierwsza w moim życiu regularna działalność. Pierwszy raz robię coś tydzień w tydzień – dodaje.

Grupa ćwiczy pod kierunkiem Mikiego oraz rodowitego Brazylijczyka - Leo, który słoneczne Rio de Janeiro zamienił na deszczową Warszawę z powodu miłości do Polek i do muzyki.

Posłuchaj samby batucady i opowieści o niezwykłej grupie ludzi, którzy czują rytm – zapraszamy do wysłuchania reportażu Katarzyny Błaszczyk "Bębniarze".


Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plagiat Madonny? Zobacz i porównaj!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 19:13
Chodzi o najnowszy singiel piosenkarki "Give Me All Your Luvin", którego refren brzmi podobnie do refrenu z utworu "LOVE Banana" brazylijskiego artysty Joao Brasila.
rozwiń zwiń