Prawo jazdy na motorower

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 19:43
Jeszcze niedawno nieletni mógł prowadzić motorower mając w kieszeni jedynie kartę rowerową. Ale te czasy się już skończyły. Ktoś, kto nie ukończył 18 lat musi mieć prawo jazdy.
Motocyklista
MotocyklistaFoto: Glow Images/East News

Od 19 stycznia 2013 obowiązuje nowa ustawa o kierujących pojazdami. Na jej mocy znika karta motorowerowa. Zostaje wprowadzone prawo jazdy kategorii AM. Dotychczas wydane karty rowerowe zachowują ważność do ukończenia pełnoletności właściciela. Potem należy je wymienić. Z kolei Ci, którzy dotychczas jeździli na dowód, czyli przed 19 stycznia mieli ukończone 18 lat mogą jeździć dalej. Proste? Okazuje się, że nie.

Dlatego do naszego studia przyjdzie Janusz Czaja z Warszawskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który postara się rozwiać wszelkie wątpliwości. Podsumujemy też wprowadzone na początku tego roku zmiany w egzaminach na „tradycyjne” prawa jazdy
O skutkach wiosennego wypalania trwa i grożących za to karach będzie mówił Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
W jaki sposób dobierać kolory do wnętrz, by czuć się w nich dobrze. Których kolorów unikach, których nie wolno zestawiać. Doradzi dr Marek Borowiecki zajmujący się psychologią koloru.

Do słuchania "Czterech pór roku" w środę 24 kwietnia zaprasza Roman Czejarek.

Zobacz więcej na temat: kolor prawo jazdy rolnictwo

Czytaj także

Prawo jazdy. Tysiące osób nie może zdawać egzaminu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 10:24
Blisko tysiąc osób nie może przystąpić do egzaminu na prawo jazdy - to skutki wejścia w życie znowelizowanej ustawy o ruchu drogowym - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta za kółkiem: klnie, bo potrafi?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 08:48
Najnowsze badania wskazują, że te najbardziej siarczyste przekleństwa słyszane na polskich drogach, padają głównie z damskich ust. Jak można to tłumaczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senatorzy o wymianie praw jazdy: to niekonstytucyjne

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 06:58
Od 18 stycznia tego roku prawa jazdy wydawane są na 15 lat. Po tym okresie trzeba będzie je wymienić. Osoby, które wcześniej wyrobiły dokument uprawniający do kierowania pojazdem będą musiały uzyskać nowy w latach 2028-2033 - informuje "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń