Piękne dziewczyny swingują

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 11:21
W "Muzycznej Jedynce" zespół Singin' Birds, który gra i śpiewa znane i lubiane standardy muzyki polskiej i amerykańskiej z dawnych lat.
Singin Birds
Singin' BirdsFoto: singinbirds.pl

Wykonywane w ścisłej harmonii głosów, nawiązujące do brzmieniowej stylistyki szalonych lat 50. Singin' Birds śpiewają po polsku i głównie polskie piosenki, ale podtrzymują tradycje amerykańskiej piosenki kabaretowej i złotej era swing’u. Tak można w kilku słowach scharakteryzować gości "Muzycznej Jedynki".

Zespół tworzą laureatki wielu polskich konkursów wokalnych, utytułowane absolwentki prestiżowego Wydziału Piosenki w ZPSM II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska oraz Dominika Dulny. Na scenie nieodłącznie towarzyszą im pianista Marcin Piękos i kontrabasista Jacek Kaliszewski.
Członkowie zespołu poznali się w 2007 roku. Na początku była przyjaźń, chwilę później pojawiły się wspólne, muzyczne plany. Teraz razem dzielą się z publicznością swoim zamiłowaniem do wokalnej tradycji muzyki zza oceanu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szła do Ciechocinka a wyszła z Woodstocku

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 16:54
Przedstawienie "Czas nas uczy pogody" to nietypowy spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej. Polskie przeboje śpiewają seniorzy. O spektaklu rozmawiano w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyk, który nie słucha starych płyt

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 19:31
W "Muzycznej Jedynce" Artur Gadowski opowiada o nowym albumie zespołu IRA, który zatytułowano "X".
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie - człowiek w cudzej skórze

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:03
- Kiedy poznał muzykę jednego z przedstawicieli wczesnej formy punk rocka, chciał tworzyć takie same piosenki. Nie miał w sobie jednak tyle złości - zdradza Paul Trynka, muzykolog, autor biografii piosenkarza pod tytułem "David Bowie - człowiek, który spadł na ziemię”.
rozwiń zwiń