X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto zlikwidowało straż miejską. Jak na tym wyszli?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 16:51
Straż miejska w Ozorkowie (woj. łódzkie) przestała istnieć na początku kwietnia. Na likwidacji miasto ma zyskać 300 tys. zł rocznie. Obowiązki strażników przejęli policjanci. Nie przejęli oni jednak monitoringu prowadzonego przez straż miejską.
Audio
  • Relacja z Ozorkowa przygotowana przez Grzegorza Krakowskiego i rozmowa Krzysztofa Rzymana z burmistrzem miasta o likwidacji straży miejskiej (Teren mniej zabudowany/ Jedynka)
Miasto zlikwidowało straż miejską. Jak na tym wyszli?
Foto: Flickr/Simczuk

Decyzje władz miasta popiera większość mieszkańców Ozorkowa, bo jak twierdzą, strażników widzieli tylko wlepiających mandaty. Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha tłumaczy, że likwidacja straży miejskiej to efekt wprowadzania koniecznych oszczędności.

- Dokonałem analizy potrzeb miasta i musiałem podjąć kilka decyzji. Priorytetem dla mnie jest zachowanie wszystkich szkół i przedszkoli. A funkcjonariuszy straży miejskiej było tylko kilku i stwierdziłem, że to i tak za mało, żeby wypełniać swoje zadania w sposób należyty – mówił Jacek Socha w Jedynce.

Jednocześnie burmistrz uspokoił, że monitoring nadal działa, a obsługują go pracownicy urzędu miasta. Czy wobec tego warto zlikwidować straż miejską w całym kraju?– W tej kwestii polecam ankietę wśród mieszkańców miast, bo straż utrzymywana jest z ich podatków. Trzeba to odnieść indywidualnie do każdego samorządu – mówił burmistrz Ozorkowa w rozmowie z Krzysztofem Rzymanem.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. W nagraniu relacja z Ozorkowa przygotowana przez Grzegorza Krakowskiego i rozmowa Krzysztofa Rzymana z burmistrzem Ozorkowa. (ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Polska to bezpieczny kraj?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 16:47
Z policyjnych statystyk wynika, że przestępstw jest mniej i przestępczość spada. Ale dane, gdy się im dokładnie przyjrzeć, pokazują wyraźnie, że przestępstwa się też brutalizują. Jak wygląda prawda?
rozwiń zwiń