X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zginął książę Poniatowski?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 15:04
250 lat temu - 7 maja 1763 roku urodził się Józef Poniatowski. W dzisiejszym "Naukowym zawrocie głowy" przyjrzymy się nie do końca jasnym okolicznościom śmierci bratanka ostatniego króla Polski.
Audio

Józef Poniatowski od dziecka był szkolony do służby wojskowej - zrobił karierę zarówno w wojsku cesarskim, polskim jak i francuskim. Jego talenty wojskowe zostały docenione przez Napoleona, który wyróżnił Poniatowskiego tytułem Marszałka Francji.

W tym roku mija też 200 lat od śmierci księcia Józefa, który zginął w nurtach Elstery prawdopodobnie ostrzelany przez pomyłkę przez wojska francuskie. Czy ta hipoteza została potwierdzona przez źródła? Zapytamy dziś o to prof. Jarosława Czubatego z Instytutu Historycznego UW.

Na "Naukowy zawrót głowy" po 23.00 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak