Książki na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 20:10
W czwartek początek IV Warszawskich Targów Książki, które potrwają do niedzieli. Tym razem targi będą się odbywały nie w Pałacu Kultury i Nauki, ale na Stadionie Narodowym.
Książki na Stadionie Narodowym
Foto: flickr.com/moyan_brenn last

Warszawskie Targi Książki to miejsce wymiany doświadczeń, biznesowych spotkań branży wydawniczej i szansa na prezentację oferty czytelnikom.

O godz. 8:15 w naszym studiu będą Rafał Skąpski i Lajos Palfalvi - tłumacz węgierski, którzy będa mówili o rozpoczynającej się imprezie. Radiowa Jedynka sprawuje patronat medialny nad targami.

O godz. 7:15 gościem "Sygnałów dnia" będzie marszałek senatu Bogdan Borusewicz.

O godz. 8:37 porozmawiamy ze snowboardzistami Mateuszem Ligockim i Maciejem Jodko o zamieszaniu w Polskim Związku Snowboardu.

W "Sygnałach dnia" także o rozpoczynającym się w czwartek 16. festiwalu folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja", jednym z najważniejszych wydarzeń sceny muzyki folkowej w Polsce. Oprócz występów polskich i zagranicznych gwiazd odbędzie się także konkurs muzyki folkowej. Festiwal potrwa 4 dni. W "Sygnałach dnia" powiemy o szczegółach imprezy. Szczegółowe informacje na temat festiwalu również na stronie internetowej Polskiego Radia www.polskieradio.pl/nowatradycja, a bilety na poszczególne koncerty do nabycia w internetowym sklepie Polskiego Radia.
Pierwsza w Polsce placówka pocztowa w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych powstała w Konstancinie-Jeziornej. Z usług mogą swobodnie korzystać osoby, które poruszają się na wózkach. W okienku klientów obsługują niepełnosprawni pracownicy. Choć powstaje coraz więcej obiektów dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych, osoby z dysfunkcjami nadal napotykają na swojej drodze wiele przeszkód.
Założona w 1816 roku szkoła polska nr 10 we Lwowie stara się o odzyskanie swojego historycznego imienia - świętej Marii Magdaleny. Straciła to imię po II wojnie światowej. Wszystko zależy od decyzji Rady Miejskiej Lwowa, ale ważne jest też zaangażowanie Polaków - nie tylko z Ukrainy. Konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia polskiej szkole nr 10 we Lwowie historycznego imienia świętej Marii Magdaleny potrwają do końca maja. Podajemy adres strony internetowej szkoły, na której można uzyskać wszelkie informacje: www.szkolanr10.vixo.pl.

Do słuchania "Sygnałów dnia" w czwartek 16 maja od 6 do 9 zapraszają Zuzanna Dąbrowska i Daniel Wydrych.

Czytaj także

Święto książek na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:10
Między 16 a 19 maja odbędą się 4. Warszawskie Targi Książki. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 500 wystawców z kraju i zagranicy. Targi odbędą się na Stadionie Narodowym. Wydawnictwa szykują wiele propozycji dla odwiedzających.
rozwiń zwiń