Piknik Naukowy 2013 z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:00
Wszystkich, którzy zjawią się w Warszawie na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zapraszamy do odwiedzenia namiotu radiowej Jedynki. Przez cały dzień będziemy także relacjonować piknikowe wydarzenia na naszej antenie.
Audio
  • Radiowa Jedynka od kuchni - zapraszamy na 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Karolina Rożej i Roman Czejarek
Karolina Rożej i Roman CzejarekFoto: Polskie Radio

Tematem przewodnim 17. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest "Życie". Z tym słowem związany jest konkurs, który w dniach od 10 do 14 czerwca odbywa się na antenie radiowej Jedynki. Zwycięzcę konkursu "Dźwięki życia" poznamy w sobotę, 15 czerwca, podczas Pikniku oraz na antenie Jedynki w audycji "Sobota z Jedynką".

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

W tygodniu poprzedzającym imprezę, w studiu gościmy przedstawicieli organizacji i placówek naukowych, które na 17. Piknik Naukowy przygotowały specjalne pokazy i wystawy. Na spotkania z nimi zapraszamy codziennie w "Czterech Porach Roku" (audycja w godz. 9.00 - 13.00) oraz "Naukowym zawrocie głowy" (audycja w pn. i czw. o godz. 23.10 oraz we śr. i pt. o godz. 21.30)

A już w sobotę 15 czerwca, wydarzenia 17. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik relacjonować będziemy ze Stadionu Narodowego.

Zapraszamy do słuchania:

- rozmowy z organizatorami Pikniku w "Sygnałach dnia" (audycja w godz. 6.00 – 9.00)

- "Soboty z Jedynką" (audycja w godz. 9.00 – 20.00), w trakcie której nasze plenerowe studio odwiedzą goście, Dorota Truszczak poprowadzi specjalne wydanie konkursu popularnonaukowego WIST (o godz. 15.30), a dla najmłodszych słuchaczy ekipa "Jedynki Dzieciom" (audycja o godz. 19.25) przygotowała moc atrakcji.

- "Naukowego zawrotu głowy" (o godz. 23.30), w którym spotkamy się z członkami Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Na antenie radiowej Jedynki wydarzenia piknikowe relacjonować będziemy w "Aktualnościach Jedynki" po pełnej godzinie od godz.11  do 20.00. 

A tymczasem na Stadionie Narodowym...

Gospodarzami piknikowego studia Jedynki będą Karolina Rożej i Roman Czejarek, którzy opowiedzą jak przygotowuje się audycje. Znajdziecie nas na stanowisku 7B. Piknikowe studio odwiedzi wielu dziennikarzy Pierwszego Programu Polskiego Radia oraz zaprzyjaźnionych redakcji. Zapraszamy na spotkania m.in. z niezastąpionym sprawozdawcą sportowym Tomaszem Zimochem oraz Andrzejem Piątkiem z Polskiego Związku Kolarskiego i Luizą Złotkowską, reprezentantką Polski w łyżwiarstwie szybkim, brązową medalistką na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Także z zagranicznymi korespondentami Polskiego Radia, w tym: Beatą Płomecką z Brukseli i Maciejem Jastrzębskim, na co dzień nadającym z Moskwy. Swoje książki będą podpisywać Krzysztof Renik i Dariusz Rosiak.
A wielbiciele "Matysiaków" będą mogli się spotkać z twórcami niezapomnianej sagi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami >>>>

Zobacz więcej na temat: Piknik Naukowy 2013

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: nie chcesz do lasu? Las przyjdzie do ciebie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:32
- Nauka weszła w las już dawno temu! Na Pikniku Naukowym będzie można sprawić sobie przyjemność na Ścieżce Zmysłów, poznać życie zwierząt i dowiedzieć się jak przeżyć noc w lesie - zapowiada Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: zostaw swój ślad

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 13:14
- Zapraszamy na nasze stoisko daktyloskopijne. Na specjalnie przygotowanej karcie piknikowej będzie można odbić swoje linie papilarne - zachęca Piotr Trojanowski z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
rozwiń zwiń