Lato z Radiem 2013 rozpocznie się w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 05:40
Już 20 czerwca na antenie Radiowej Jedynki wyjątkowe, przedpremierowe wydanie Lata z Radiem - prosto z bazy wojskowej Ghazni w Afganistanie!
Audio
  • Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR): Lato z Radiem w Afganistanie
Karolina Rożej, Roman Czejarek i Wojciech Cegielski (L) w Afganistanie
Karolina Rożej, Roman Czejarek i Wojciech Cegielski (L) w AfganistanieFoto: Dariusz Lewtak/PR

Lato z Radiem w swojej 42-letniej historii ma na swoim liczniku już kilkaset tysięcy przemierzonych po Polsce kilometrów, ale tak daleko za granicą nas jeszcze nie było.

Zaczęło się od szalonego pomysłu zawiezienia wielkiej maskotki Lata z Radiem 2013 polskim żołnierzom w Afganistanie i… jak się okazało, warto mieć szalone pomysły. Jedyna w swoim rodzaju Foka Lata z Radiem została zapakowana pod Krakowem do wojskowej Casy, potem w Bagram do śmigłowca Mi-17 i przekazana oficjalnie "na szczęście" dowódcy XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. bryg. Markowi Sokołowskiemu.

Od kilku tygodni polscy żołnierze mogą słuchać Radiowej Jedynki w Afganistanie >>>

- Zaskuje widok nieba z bazy w Ghazni – fantastyczne gwiazdy, które wiszą tuż nad głową. Zaskakują też ludzie, bo spodziewałam się surowego podejścia, a zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami – dzieli się swoimi wrażeniami Karolina Rożej. Szef redakcji Lata z Radiem Roman Czejarek podkreśla z kolei, że polscy żołnierze to profesjonaliści w każdym calu. - Bez względu na to, czy to jest pilot, kierowca Rosomaka czy też pani psycholog – są to ludzie, którzy coś wiedzą i potrafią i są górną półką – wyjaśnia Czejarek.

Relacja z tego wydarzenia oraz historie polskich żołnierzy o pracy i codziennym życiu w wojskowej bazie ponad 4 tysiące kilometrów od Polski w Pierwszym Programie Polskiego Radia 20 czerwca od godziny 9. Zapraszają Karolina Rożej, Roman Czejarek i Wojciech Cegielski.

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2013

Czytaj także

Poznajcie symbol Lata z Radiem 2013!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 15:06
W zeszłym roku ryś, w tym - foka. Radiowa Jedynka ponownie połączy koncertowe lato z akcję edukacyjną o gatunkach zagrożonych wyginięciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: radiowa Jedynka nadaje w Ghazni

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 16:00
Radiowej Jedynki mogą słuchać żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonujący w bazie Ghazni w Afganistanie. Dzięki nowemu nadajnikowi, Pierwszy Program Polskiego Radia dostępny jest w bazie na falach UKF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja foka vol.1. "Ze Szwecji do Doliny Charlotty"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 13:10
- To była najbardziej szalona wyprawa "Czterech pór roku" i "Lata z Radiem", jeszcze przed Latem z Radiem - przyznał Roman Czejarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja foka vol. 2. Z wizytą w fokarium na Helu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 16:01
Piątkowe "Cztery pory roku" w całości nadawane były ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie na stałe przebywa sześć fok - symbol tegorocznego "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń