Fotoradary to największy zakład fotograficzny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 20:05
Fotoradarów przy polskich drogach przybywa, a z nimi pojawiają się coraz nowsze problemy. Bo za rewolucyjnymi zmianami, nie nadąża polskie prawo. O tym m.in. w "Sygnałach dnia".
Fotoradar
FotoradarFoto: chidsey/Wikimedia Commons/CC

Ministerestwo Transportu, Ministerstwo Finansów i od jakiegoś czasu Główny Inspektorat Transportu Drogowego to chyba namniej lubiane przez kierowców instytucje w kraju. - Wspólnie tworzą największy zakład fotograficzny w kraju - mówią jedni. - Walczą z piratami drogowymi - odpowiadają inni. Jak działa system fotoradarów.
Gościem "Sygnałów dnia" o godz. 8:15 będzie Główny Inspektor Transportu Drogowego Tomasz Połeć.

Gościem "Sygnałów dnia" o godz. 7:15 będzie Joachim Brudziński z PiS.

Będzie też trzeci odcinek naszego cyklu śmieciowego. Do końca tygodnia przedstawimy różne problemy wynikające z wejścia w życie nowych przepisów. Od najbliższego poniedziałku każdy kto zadeklarował segregowanie śmieci, będzie musiał tego przestrzegać. Pytania o to jak segregować odpady płyną lawinowo do spółdzielni mieszkaniowych, gmin i ministerstwa środowiska.
Więcej informacji o gospodarce odpadami na stronie www.polskieradio.pl/czystagmina
Kolby kukurydza pod lupą inspektorów Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W całym kraju trwają kontrole upraw kukurydzy pod kątem GMO. Przypomnijmy, uprawy roślin genetycznie modyfikowanych są w Polsce zakazane. Inspekcja sprawdzi, czy rolnicy stosują się do tego zakazu.  Efekty kontroli poznamy za mniej więcej dwa tygodnie. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o nasiennictwie w Polsce możliwy jest obrót i rejestracja nasion GMO, ale rozporządzenia Rady Ministrów zakazują wysiewania takich nasion. Dotyczy to upraw kukurydzy MON 810 i ziemniaków Amflora, które jako jedyne są dopuszczone do uprawy w Unii Europejskiej.

Do słuchania "Sygnałów dnia" w środę 26 czerwca od godz. 6:00 do 9:00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

(ag)

Czytaj także

Fotoradary. "To nie maszynki do zarabiania pieniędzy"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:40
W Sejmie rozpoczyna się debata nt. fotoradarów. Posłowie będą rozpatrywać cztery projekty w tej sprawie. Najprawdopodobniej wszystkie trafią do dalszych prac w komisjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel inspekcji transportu: szybko ściągnąć z nas pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 08:23
Główny Inspektorat Transportu Drogowego sugeruje kierowcom, sfotografowanym przez fotoradar, aby nie przyznawali się do winy i nie wskazywali kto prowadził pojazd - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie więcej fotoradarów i wyższe mandaty?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 17:41
Podwyższenie kar za wykroczenia drogowe, zwiększenie mobilnych kontroli policyjnych i liczby fotoradarów - to zalecenie Banku Światowego w związku z dużą liczbą wypadków w Polsce.
rozwiń zwiń