Soyka i Brzóskiewicz prezentują: "Haiku na co dzień"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 12:25
Specjalista od japońskiej formy poetyckiej oraz znany wokalista i muzyk ponownie połączyli siły, by słuchaczom Polskiego Radia zaprezentować cykl "Haiku na co dzień". Zapraszamy do słuchania przez całe wakacje w radiowej Jedynce.
Audio
Stanisław Soyka i Dariusz Brzóska Brzóskiewicz
Stanisław Soyka i Dariusz Brzóska BrzóskiewiczFoto: soyka.pl

Dariusz Brzóska Brzóskiewicz jest dramatopisarzem, twórcą telewizyjnym, aktorem, ale przede wszystkim poetą haiku. Tworzy je od grudnia 1986 roku.

Stanisław Soyka to wokalista, pianista, skrzypek i kompozytor o ogromnym dorobku, a także poeta. Na polskiej scenie od ponad 30 lat, zdobywca wielu nagród, wciąż zaskakuje realizacją nowych wyzwań.

Cykl "Haiku na co dzień" - tu znajdziesz wszystkie odcinki >>>

Artyści współpracowali już nie raz. Z pomysłu Brzóskiewicza, by przetłumaczyć oraz śpiewać po japońsku i po polsku własne wiersze zrodził się projekt muzycznym Haiku Fristajl, w którym, poza Soyką, brali udział także m.in. Marcel Adamowicz i Wojciech Chołaściński. 

Płyta Haiku Fristajl, wydana przez Polskie Radio, dostępna jest na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Obok Haiku Fristajl, Brzóskiewicz stworzył z Soyką własny projekt – Haiku Klasik.

Teraz efekty współpracy mamy okazję usłyszeć także na antenie radiowej Jedynki.

Cykl "Haiku na co dzień" będzie trwał przez całe wakacje, a jego kolejnych odsłon można słuchać na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku po godz. 15.50. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: poezja Stanisław Soyka

Czytaj także

To był złoty koncert Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
To był koncert! Piosenkarka wykonała piosenki ze swej najnowszej płyty, która już okryła się złotem. Cały występ można u nas zobaczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:21
Zbliża się 50-lecie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tej kultowej imprezie wielokrotnie brał udział Stanisław Soyka, który w "Muzycznej Jedynce" podzielił się pewną anegdotą sprzed lat.
rozwiń zwiń