Rok z plecakiem. Najdłuższa podróż poślubna po świecie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 15:03
Michał Przybysz wraz z żoną wybrali się w najdłuższą podróż poślubną i zjeździli pół świata. Podróżnik opowiada o niej w "Lecie z Radiem".
Audio
Michał Przybysz, podróżnik
Michał Przybysz, podróżnikFoto: Polskie Radio

Michał Przybysz był w około 50 państwach. Do niektórych wraca, bo woli jeszcze raz cos odwiedzic niz na siłę szukac czegos nowego.

- Im dłużej jeździłem, tym coraz bardziej spontanicznie wybierałem cel podróży. Może to nie było zupełnie losowo, ale starałem się robić jak najmniej planów, bo wtedy jest najciekawsza podróż - mówi gość radiowej Jedynki. Do tego stopnia jest to spontaniczne, że w Ameryce Południowej myśleli z żoną, że do Peru nie pojadą, a spędzili w tym kraju 2,5 miesiąca, zaś do Boliwii, do której planowali pojechać, nawet nie wjechali.
Michał Przybysz razem z żoną Moniką zrobili sobie roczną podróż poślubną. - Bardzo tego chcieliśmy i to jest najważniejsza część przygotowań, aby chcieć na tyle mocno zrealizować plany, że jest się w stanie zrezygnować z innych bieżących rzeczy - wyjaśnia.
Ich podróż poślubna wiodła do Australii, dalej na Wyspy Salomona, gdzie podróżowali od wyspy do wyspy i od rafy koralowej do rafy koralowej. Pływali tam jachtami, a po trzech miesiącach wrócili do Australii i polecieli do Azji Południowo-Wschodniej. Na kolejne trzy miesiące. Po zwiedzeniu tego regionu zrobili sobie krótką przerwę i wrócili na święta do kraju. A na resztę podróży pojechali do Ameryki Południowej.
Michał Przybysz daje wiele rad tym, którzy chcieliby podróżować po świecie. Trzeba mieć przede wszystkim ważny paszport. Szczęśliwie Polacy nie potrzebują wiz aby wjechać do wielu krajów, albo mogą je dostać na granicy, czy na lotnisku. Ale trzeba to sprawdzić przed wyjazdem, bo są kraje, w których na jednym przejściu taką wizę się dostanie, a na innym już nie. - My też mieliśmy takie przygody, więc sprawdzaliśmy wcześniej, a na pewno przed kupieniem biletu lotniczego - radzi podróżnik. Odpowiednio wcześniej trzeba też zrobić w Polsce szczepienia.
Rozmawiała Małgorzata Raducha.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjeżdżając na wakacje za granicę sprawdź ubezpieczenie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 14:04
Przezorny zawsze ubezpieczony. To powiedzenie świetnie się sprawdza w przypadku wyjazdów za granicę, bo w razie nieszczęścia koszty leczenia lub transportu do kraju mogą nas zrujnować. W "Czterech porach roku" radzimy, jakie ubezpieczenie warto wykupić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: przygotuj się do podróży za jeden uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 13:02
Gościem radiowej Jedynki był Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody, który podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w podróżowaniu autostopem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajak bez barier, kajak dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 17:29
- Kajak to przestrzeń, która nie kojarzy się z niepełnosprawnymi tymczasem nasza fundacja stwarza im możliwość korzystania z tej formy rekreacji. Na Mazowszu mamy mnóstwo niezwykle ciekawych, atrakcyjnych rzek więc zapraszamy do Kajakowej Akademii Niepełnosprawnych - powiedział w Jedynce Bartłomiej Włodkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wycieczka do Egiptu? Piramidy nie dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 08:26
Mimo zamieszek w Egipcie, Polacy nie rezygnują z wyjazdów do tego kraju - informuje "Metro".
rozwiń zwiń