Lato z Radiem: Lady Pank i rockandrollowe życie na trasie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:02
- Potrafiliśmy cały rok spędzić poza domem. Dostawałem aż uczulenia od hotelowej wykładziny. Cały czas koncerty, balangi i tak w kółko. Jak rockandrollowcy, prawidłowo znaczy się - wspominał Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Lady Pank - odc. 3 (Lato z Radiem/Jedynka)
Lady Pank
Lady PankFoto: PAP/Zbigniew Staszyszyn

Historia Lady Pank zaczęła się dzięki Izabeli Trojanowskiej - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Zanim jednak Lady Pank zaczęli grać po 300-400 koncertów rocznie zespół wystąpił w Londynie. - To był pierwszy rok naszej działalności. Publiczność była angielska, co było o tyle trudne, że nie znali tekstów. Dla nich Polska była jak Syberia albo Kamczatka. Nie kojarzyli w ogóle tego kraju. Pamiętam jednak, że bardzo podobał im się koncert - opowiadał w kolejnym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Andrzej Mogielnicki.

Lady Pank pod chińską granicą i rosół ze strun - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Dziś Lady Pank nadal uwielbiają występy na żywo. Tygodniowo dają 3-4 koncerty. - Pod sceną stoją młodzi ludzie. Nie ma utworu, który nie byłby znany. Półtorej godziny i w ani jednym utworze nie ma ciszy. Ludzie są wypompowani, ale cały czas chcą więcej - nie kryje satysfakcji Andrzej Mogielnicki.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncerty Lady Pank do Turku i Kalisza >>>

W 2012 roku Lady Pank świętowali 30-lecie działalności muzycznej. Z tej okazji wydali płytę na której utwory zarejestrowane zostały podczas jubileuszowych koncertów w Sali Kongresowej i katowickim Spodku, gdzie zagrali z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Album zatytułowany po prostu "Symfonicznie" zdążył pokryć się już platyną i nadal świetnie sobie radzi na listach sprzedaży.

Zobacz wideo z koncertów Dody, Myslovitz, De Mono i Ryszarda Rynkowskiego >>>

Materiał przygotowała Anita Karwacka.

Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 12 lipca. A już w najbliższy weekend Lady Pank będzie gwiazdą koncertów Lata z Radiem w Turku i Kaliszu.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

pg

Czytaj także

Lato z Radiem: w najbliższy weekend jesteśmy w Wielkopolsce!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 17:08
Turek i Kalisz to kolejne przystanki na tegorocznej trasie koncertowej Lata z Radiem. Wspaniałą zabawę zapewnią muzyczne gwiazdy: Myslovitz, Jacek Stachursky i Lady Pank. Wszystkich, którzy nie będą mogli być na miejscu zapraszamy na transmisję wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: historia Lady Pank zaczęła się dzięki Izabeli Trojanowskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 15:26
- Ten zespół nie powstał w taki sposób, jak zwykle to wygląda, że zbiera się kilku kumpli ze szkoły. To był zespół trochę składany, stworzony przez ludzi z zupełnie różnych miast. Trzon stanowiliśmy Janek i ja. Potem doszedł Janusz - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank pod chińską granicą i rosół ze strun

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 15:06
- Nie było żadnej ochrony, żadnych bramek, scena była malutka, na niej dwie kolumny i jeden mikrofon. To była masakra - o początkach działalności zespołu opowiada Jan Borysewicz.
rozwiń zwiń