Lato z Radiem gra w geocaching

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 19:00
Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy.
Skrzynia ze skarbami w geocachingu
Skrzynia ze "skarbami" w geocachinguFoto: Wikipedia/Miaow Miaow

Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrzynki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrzynki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie jej współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych. O zabawie opowiedzą Jan Raczyński i Mikolaj Kuchowicz grający w geocaching.

Zobacz wideo z koncertu Lata z Radiem Ani Wyszkoni, Dody, Myslovitz, Ryszarda Rynkowskiego >>>

Przedstawimy też czwarty z pięciu odcinków cyklu "Tydzień z Gwiazdą" poświęcony grupie Lady Pank. Cykl "Tydzień z Gwiazdą" poprzedzi koncerty Lata z Radiem w Turku i Kaliszu (13-14 lipca), podczas których główną gwiazdą będzie właśnie Lady Pank.

Zobacz wideo z koncertu Lata z Radiem Ani Wyszkoni, Afromental, Dody, Myslovitz, Ryszarda Rynkowskiego >>>

Będzie też Kapsuła czasu, konkursy, a na koniec "Fotoradar Lata z Radiem” zrobi zdjęcie Łukaszowi Starowieyskiemu w drodze do miejscowości Turku i do Kalisza.

Lato z Radiem 2013 - zobacz gdzie gramy >>>

Na audycję "Lato z Radiem" w czwartek w godz. 9.00-13.00 zaprasza Roman Czejarek

/

Zobacz więcej na temat: gps nawigacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

AutoMapa - 10 lat historii nawigacji GPS w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 21:17
"Witam w systemie nawigacyjnym AutoMapa - ze mną na pewno dojedziecie do celu - Krzysztof Hołowczyc". To powitanie znane jest niemal każdemu polskiemu kierowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawigacja satelitarna GPS w telefonie najlepsza? Są wyjątki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:37
- Telefon to komfort, wygoda, świetne mapy i możliwość wyboru różnych ich rodzajów: topograficzne, fotograficzne czy satelitarne - mówił w "Czterech porach roku" Andrzej Pająk z magazynu komputerowego "CHIP".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon może ochronić przed mandatem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 13:52
126 tysięcy wyniosła liczba mandatów wystawionych przez Inspekcję Transportu Drogowego w 2012 roku opartych na zdjęciach zrobionych przez urządzenia kontroli ruchu drogowego – głównie fotoradary. Z tego tytułu w ubiegłym roku do budżetu państwa wpłynęło około 32 mln zł. Szacuje się, że w tym roku „zyski” z mandatów będą jeszcze większe i wyniosą około 1,5 mld złotych.
rozwiń zwiń