X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lato z Radiem: romantyzm dawnej kolei kryje się w parowozach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 15:28
W drodze na koncerty Lata z Radiem w Turku i Kaliszu nasz reporter trafił do Zduńskiej Woli. Tam zaczął zastanawiać się nad zmianą samochodu na inny środek lokomocji...
Audio
  • Skansen Lokomotyw w Karsznicach. Relacja Łukasza Starowieyskiego (Lato z Radiem/Jedynka)
Skansen Lokomotyw w Skarsznicach
Skansen Lokomotyw w SkarsznicachFoto: Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Wszystko przez Skansen Lokomotyw w położonej tuż obok Zduńskiej Woli miejscowości Karsznice. Działa on na terenie Zakładu Taboru, a tuż obok przebiega słynna magistrala węglowa nazywana Śląsk-Porty. Okolica wydaje się być więc wprost stworzona dla tego typu instytucji.

Dumą Skansenu Lokomotyw jest model Tr 21. – To pierwszy polski model lokomotywy zaprojektowany przez polskich inżynierów. Powstał w 1921 roku. Masa parowozu próżnego, bez wody i węgla, to 72,5 tony, moc wynosi 670 KM, a prędkość maksymalna 60 km/h - mówi Tomasz Polkowski, dyrektor muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, którego skansen jest częścią.

Lato z Radiem 2013 - oglądaj koncerty w internecie kiedy chcesz >>>

Chodząc pomiędzy zabytkowymi lokomotywami nasz reporter Łukasz Starowieyski zrozumiał romantyzm, który miała w sobie dawna kolej. - Rzeczywiście, elektrowóz ma wydajność, jest szybki, dobry, nic się nie brudzi. Parowóz natomiast sapie, dymi, widać jak chodzą te wszystkie korbowody i koła. W tym wszystkim jest jakaś dusza - przyznaje Marian Fijołek, były dyrektor Zakładu Taboru w Zduńskiej Woli-Karsznicach i współtwórca Skansenu Lokomotyw.

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem: krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:40
Na drodze do Jasła, gdzie w najbliższy weekend kolejny koncert w ramach trasy Lata z Radiem fotoradar pstryknął fotkę naszemu reporterowi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tuż obok były krzemionki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: w Ćmielowie poczujesz się jak słoń w składzie porcelany

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 11:41
Od środy nasz reporter pokonał zaledwie kilkunastometrowy dystans. Na trasie z Ostrowca Świętokrzyskiego do Jasła, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się kolejny koncert w ramach trasy Lata z Radiem napotkał na kolejny fotoradar. Tym razem w Ćmielowie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoradar Lata z Radiem: pod lipą Jana III Sobieskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 17:47
Na drodze do miejscowości Turek oraz do Kalisza, gdzie w najbliższy weekend kolejne koncerty w ramach trasy Lata z Radiem, Łukasz Starowieyski zatrzymał się w Puszczy Mariańskiej.
rozwiń zwiń