"Minus zero", czyli Lady Pank podbijają USA

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:42
- Przyjechali do nas Amerykanie i powiedzieli, że skoro jest takie zainteresowanie Polską z racji Solidarności i stanu wojennego, to chcieliby to wykorzystać - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, autor tekstów i współtwórca zespołu Lady Pank.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Lady Pank - odc. 5 (Lato z Radiem/Jedynka)
Lady Pank
Lady PankFoto: PAP/Teodor Walczak

Historia Lady Pank zaczęła się od Izabeli Trojanowskiej - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Owocem wyjazdu grupy do USA była płyta "Drop Everything". Na potrzeby jej promocji powstał również teledysk do piosenki "Minus zero", która była przeróbką wielkiego przeboju zespołu - "Mniej niż zero".

Lady Pank pod chińską granicą i rosół ze strun - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

- Amerykanie zmienili tekst tej piosenki. W nowej wersji opowiadała o dziewczynie z kolorowych magazynów, która jest piękna i wszystkich wabi swoimi wdziękami. Wszyscy mają ją za doskonałą, a tymczasem ona jest warta mniej niż zero - wyjaśniał Andrzej Mogielnicki w ostatnim już odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" o Lady Pank.

Lady Pank i rockandrollowe życie na trasie - Tydzień z Gwiazdą odc. 3 >>>

Teledysk "Minus zero" kręcono w Nowym Jorku na Manhattanie. Jako "polskie akcenty" pojawiają się w nim kiełbasa, ubecy i... różowy czołg. - Należał do pewnego amerykańskiego kolekcjonera. Dał nam go, ale pod warunkiem, że nie będziemy malować go na różowo. Czołg został więc obłożony różową gumą naciągającą. To trzeba koniecznie zobaczyć - zachęcał Jan Borysewicz, gitarzysta i drugi z założycieli Lady Pank.

Lady Pank i Emil Zola - Tydzień z Gwiazdą odc. 4 >>>

Materiał przygotowała Anita Karwacka.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

pg

Czytaj także

Lato z Radiem: historia Lady Pank zaczęła się dzięki Izabeli Trojanowskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 15:26
- Ten zespół nie powstał w taki sposób, jak zwykle to wygląda, że zbiera się kilku kumpli ze szkoły. To był zespół trochę składany, stworzony przez ludzi z zupełnie różnych miast. Trzon stanowiliśmy Janek i ja. Potem doszedł Janusz - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank pod chińską granicą i rosół ze strun

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 15:06
- Nie było żadnej ochrony, żadnych bramek, scena była malutka, na niej dwie kolumny i jeden mikrofon. To była masakra - o początkach działalności zespołu opowiada Jan Borysewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank i rockandrollowe życie na trasie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:02
- Potrafiliśmy cały rok spędzić poza domem. Dostawałem aż uczulenia od hotelowej wykładziny. Cały czas koncerty, balangi i tak w kółko. Jak rockandrollowcy, prawidłowo znaczy się - wspominał Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank i Emil Zola

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:38
- W stanie wojennym byliśmy w Krakowie w hotelu "Cracovia". Pod naszym oknem zomowcy bili dwóch chłopaków. Rzuciliśmy w nich krzesło, a oni strzelili do nas gazem. To my... drugie krzesło - wspomina Jan Borysewicz z Lady Pank.Potem powstały z tego "Zamki na piasku".
rozwiń zwiń