Krzysztof Szewczyk i polska muzyka w Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 11:17
Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn organizowany jest od 1988 roku. W tym roku w dniach 19-20 lipca. Jego dyrektorem artystycznym będzie Krzysztof Szewczyk.
Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk
Maria Szabłowska i Krzysztof SzewczykFoto: PAP/Archiwum/Ireneusz Sobieszczuk

Do tej pory z Polaków triumfowali w Szwecji m.in. Justyna Steczkowska, Varius Manx, Edyta Górniak, Kayah, Brathanki i Natalia Kukulska oraz duet Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny. W zeszłym roku wygrał duet Piotr Kupicha i Marcin Kindla.

W tym roku Polskę w Szwecji będzie reprezentowa Margaret, Małgorzata Jamroży, która popularność zdobyła dzięki piosence "Thank You Very Much”. Natomiast dyrektorem artystycznym imprezy będzie dziennikarz muzyczny i tłumacz języka szwedzkiego Krzysztof Szewczyk.

Krzysztof Szewczyk razem z Marią Szabłowską prowadzili w Polskim Radiu audycję "Studio Rytm". W latach 80. był autorem programów rozrywkowych w TVP, m.in. Przeboje Dwójki, Wideoteka, Jarmark. Był też twórcą programu "Dozwolone od lat 40" i "Wideoteka dorosłego człowieka".  Jest też autorem polskiego określenia teledysk jako odpowiednika angielskiego videoclip.

Na spotkanie z Krzysztofem Szewczykiem do "Leniwej Niedzieli" po godz. 13.00 zaprasza Maria Szabłowska.

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piotr Kupicha Szwecja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Sztokholmie powstało muzeum zespołu ABBA

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 13:08
Fani legendarnej czwórki, która sprzedała ponad 370 milionów płyt, będą mogli zwiedzać obiekt od wtorku.
rozwiń zwiń