Artur Barciś: Czerepach z Rancza to inteligentny polityk

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 15:03
- Wykorzystuje ludzką głupotę i okoliczności po to, żeby zdobyć władzę. Tak jak robi większość polityków w naszym kraju - powiedział w audycji "Lato z Radiem" aktor Aktor Barciś.
Audio
  • Artur Barciś: Czerepach z Rancza, to inteligentny polityk (Jedynka/Lato z Radiem)
Artur Barciś
Artur BarciśFoto: PAP/Archiwum/Andrzej Rybczyński

Artur Barciś jest aktorem teatralny i filmowym. Sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i w dramatycznych. Pod koniec lat 90. zyskał sympatię telewidzów dzięki jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym "Miodowe lata". Gra w bardzo popularnym serialu "Ranczo" postać Arkadiusza Czerepacha. Ruszyły zdjęcia do jego ósmego sezonu.

Barciś ujawnił, że będzie w nim dalszy ciąg historii Polskiej Partii Uczciwości Czerepacha. - Któż lepiej poprowadziłby taką partię niż Arkadiusz Czerepach. Zdobędzie bardzo duże poparcie - powiedział Barciś. Żali się jednak, że PPU nie ma swoich mediów. Dopiero o nie walczy. - Media dają się wykorzystywać. Wystarczy wrzucić im jakiś ochłap i zrobią z tego to, o co chodzi - przyznał Barciś.

Serial powstaje we wsi Jeruzal. Ma to swoje wymierne konsekwencje. Podczas kręcenia szóstego sezonu serialu ekipa filmowa zebrała pieniądze na odrestaurowanie miejscowego kościoła. - Udało się, budynek ma nowy dach. Jest piękny, zapraszam do Jeruzala. Przyjeżdżają tam zresztą wycieczki. Można usiąść sobie na ławeczce przed sklepem - powiedział Barciś.

Barciś przyznaje, że oddziela od swojej osoby postacie, które gra. - Mogę zagrać najbardziej perfidnego mordercę bez mrugnięcia okiem - powiedział. Jego zdaniem są to zupełnie dwie różne rzeczy. - Aktor może zagrać każdą postać, to nie rzutuje na niego prywatnie - podkreślił.

Artura Barcisia możemy też zobaczyć w teatrze Atenemum, w spektaklu "Nie jesteś sama", do którego napisał scenariusz i sam go wyreżyserował. Główne role grają Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz. Jak przyznaje w pracy teatralnej zdarzało mu się zapominać fragmentu roli. Wyjaśnił, że aktor jest tylko człowiekiem i nawet w spektaklu, który grał już wiele razy może pojawić się nagle biała plama i gorączkowe poszukiwanie tekstu. - Im bardziej się tego tekstu poszukuje, to tym szybciej ucieka. To jest trauma aktorska - powiedział Barciś.

Prywatnie Barciś jest aktywnym internautą. Jak mówi stara się być otwarty dla ludzi. Raz do roku odbywa się zlot sympatyków jego strony internetowej. Zawsze przychodzą na spektakl z jego udziałem, a potem biesiadują d rana. - Poznajemy się. Bardzo to przyjemne - powiedział Barciś.

Aktor przyznał też, że Lato z Radiem towarzyszyło mu od dziecka i zawsze miał ogromny żal, że było, tak krótko godzinowo. - Uważałem, że powinno być cały rok. Pozytywnie nastawiała mnie Polka Dziadek. Podrzucała do góry. Jest w niej energia, chce się żyć - podsumował Barciś.

Z Arturem Barcisiem rozmawiała Małgorzata Raducha

tj

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Lato z Radiem 2013 - zobacz gdzie gramy >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

/

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: ojciec uważał, że jest za wysoki na scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 15:30
- Borykał się z tym zbyt wzrostem przez całą karierę – znakomitego aktora i pedagoga w 90. rocznicę jego urodzin wspominała w Dwójce jego córka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Kucówna: aktorką zostałam przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 11:37
- Moja mama marzyła, żebym była dentystką, bo miałam talent manualny...a to intratny zawód - powiedziała w rozmowie z Jedynka aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Wiśniewska: kobiety w polskich filmach są dodatkiem do mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 23:30
- W tej kwestii nie zmienia się nic mimo lat. Nadal zresztą można spotkać reżyserów, którzy dają kobiecie do zrozumienia, że pochodzi od gorszej małpy. Takich mężczyzn tępię - zdradził Magdalenie Juszczyk gość audycji "W Dwójce raźniej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: mówią na mnie dzięcioł

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 17:30
Znany aktor filmowy, radiowy, teatralny i kabaretowy uwielbia rzeźbić w drewnie. Jak mówił w radiowej Jedynce, to jego własny sposób na rozmowę z Bogiem.
rozwiń zwiń