Lato z Radiem: Stachursky i Lady Pank mają patent na udany koncert

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 13:00
Za nami kolejny udany weekend na trasie koncertowej "Lata z Radiem". Mimo brzydkiej pogody stadion w Turku wypełnił się w stu procentach, natomiast w Kaliszu padł rekord frekwencyjny: w niedzielę na Polach Marsowych bawiło się 40 tysięcy osób.
Audio
  • Każda cząstka mnie samego zawarta jest w piosenkach, które śpiewam. Ale nie można zamykać się tylko na muzykę - mówił o sobie Stachursky przed występem w Turku (Sobota z Jedynką)
  • Jesteśmy długodystansowcami. Gramy z Lady Pank, ale dobrze też czasem zagrać coś zupełnie coś innego - mówił Janusz Panasewicz przed koncertem w Kaliszu (Niedziela z Jedynką)
Stachursky z muzykami i gospodarze sceny Lata z Radiem: Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Koncert w Turku. 13 lipca 2013
Stachursky z muzykami i gospodarze sceny Lata z Radiem: Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Koncert w Turku. 13 lipca 2013Foto: redakcja Lata z Radiem

Lato z Radiem 2013 - trwa największa letnia trasa koncertowa w Polsce >>>
Siódmy i ósmy koncert Lata z Radiem odbyły się w Turku i Kaliszu. Robi Show zawojował najmłodszych słuchaczy Radiowej Jedynki: dzieci mogły nie tylko poznać najwspanialsze wiersze Brzechwy i Tuwima, ale również uczestniczyć w ciekawych i zabawnych konkursach.

Publiczność zgromadzona na tureckim Stadionie entuzjastycznie bawiła się na koncercie Stachursky’ego, który zaśpiewał m.in. "Za każdy dzień", "Jak jedwab", "Z każdym Twym oddechem". W Kaliszu natomiast ogromne emocje, zwłaszcza u żeńskiej części widowni, wzbudził występ Myslovitz, zakończony bisem i pamiątkowym zdjęciem z zespołem.

Gwiazdą obu wieczorów była grupa Lady Pank, która przypomniała swoje największe przeboje, w tym "Kryzysową narzeczoną", "Marchewkowe pole" i "Zawsze tam gdzie ty".

Lato z Radiem - zobacz koncerty Myslovitz, Dody, Maryli Rodowicz, Ani Wyszkoni >>>

W studiu plenerowym Pierwszego Programu Polskiego Radia Karolina Rożej gościła Stachursky’ego oraz Janusza Panasewicza z Lady Pank. W jakich okolicznościach powstawaly "Kryzysowa narzeczona" i "Zamki na piasku" oraz dlaczego Jacek Łaszczok - Stachursky nazywa siebie szansonistą? Posłuchaj rozmów!

Ponadto w Turku rozmawialiśmy m.in. z burmistrzem Mirosławem Mękarskim i Elżbietą Pokojową, dyrektorką jednej z tureckich szkół, o sukcesie tamtejszych podstawówek i gimnazjów, ocenianych jako najlepsze w Wielkopolsce. W Kaliszu tematem dyskusji była m.in. historia najstarszego miasta w Polsce, a także aktualne inicjatywy edukacyjne, kulturalne, ekologiczne i sportowe, których na ziemi kaliskiej nie brakuje.

A w najbliższy weekend plenerowa impreza Radiowej Jedynki odbędzie się w Zamościu (sobota, 20 lipca) i Tarnobrzegu (niedziela, 21 lipca). Wystąpią m.in. Enej, Perfect i Maryla Rodowicz. Koncerty oraz inne atrakcje letniej sceny Lata z Radiem będziemy transmitować na stronie internetowej Jedynki, Lata z Radiem i na www.polskieradio.pl.

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank i Emil Zola

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:38
- W stanie wojennym byliśmy w Krakowie w hotelu "Cracovia". Pod naszym oknem zomowcy bili dwóch chłopaków. Rzuciliśmy w nich krzesło, a oni strzelili do nas gazem. To my... drugie krzesło - wspomina Jan Borysewicz z Lady Pank.Potem powstały z tego "Zamki na piasku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem w Kaliszu, czyli koncert w najstarszym mieście w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 12:51
Ósmy przystanek koncertowy na tegorocznej trasie koncertowej Lata z Radiem wypadł w Kaliszu. Na scenie wystąpili Hamak Band i Myslovitz. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank.
rozwiń zwiń