Fotoradar Lata z Radiem: statek do Młocin

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 12:58
Prawie rejs, prawie dzika przyroda, prawie czysta rzeka i wszystko prawie w Warszawie. Tym razem prawie nie robi wielkiej różnicy, bo jest za darmo.
Audio
  • Fotoradar Lata z Radiem: statek do Młocin (Jedynka/Lato z Radiem)
Rejs Warszawskiego Tramwaju Wodnego po Wiśle
Rejs Warszawskiego Tramwaju Wodnego po WiśleFoto: Wikipedia/CC

Tropiciel fotoradarów Łukasz Starowieyski po raz kolejny zatrzymał się na wylotówce z Warszawy. Tym razem w drodze na koncert Lata z Radiem w Olsztynie i Krynicy Morskiej, gdzie wystąpią Pectus, Blue Cafe, Ania Wyszkoni i Doda.

Lato z Radiem na półmetku - rekord w Tarnobrzegu >>>
- Statek do Młocin, to cała historia. To był dochodowy interes i przyjemność dla warszawiaków - powiedział Stanisław Fidelis, który był najmłodszym kapitanem w żegludze warszawskiej.
Wspomina, że gdy przyszła sobota i niedziela, to ludzie bardzo chętnie z niego korzystali. - Dworzec wodny na Solcu i na Młociny. Tam ludzie schodzili na Kępę, szli do muzeum etnograficznego. Zwiedzali z powrotem - powiedział. Takich kursów dziennie było trzy, a frekwencja dopisywała.

Tydzień z Gwiazdą - Doda >>>
Dziś do Młocin się nie dopłynie. Statek przestał kursować na początku lat 70. Nie znaczy jednak, że nie da się w pobliżu popływać. - Przeprawa promem jest bezpłatna – mówi pan Wiesław Pasowski, kapitan żeglugi śródlądowej.  Pływa się, jak pozwoli woda. A tym roku pozwala.  Jak przyznaje w sobotę i niedzielę ma zatrzęsienie ludzi.
Podróż trwa trzy minuty. - Bardzo przyjemnie i niestety krótko. Wisła jest dzika, to ewenement w środku Europy. Jest kontakt z przyrodą z komarami włącznie - mówią podróżni. Woda niestety do najczystszych nie należy.

tj

Koncert Ani Wyszkoni w Wysokiem Mazowieckiem [wideo] >>>

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

/

Czytaj także

Lato z Radiem: Płock znów chce być bliżej Wisły

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 13:28
Jeśli ktoś się spodziewa, że warto pojechać do Płocka bo tam benzyna będzie tańsza, to może sobie darować. Ale do Płocka warto pojechać, bo to po prostu piękne miasto, pięknie położone na skarpie wiślanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: prawie jak w raju

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 12:50
W ten weekend wszystkie drogi prowadzą do Zamościa, gdzie w sobotę kolejny koncert Lata z Radiem. Szlak przeciera reporter Łukasz Starowieyski. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w Powsinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brudno, jak w Wiśle? "Polskie rzeki wcale nie są tak zanieczyszczone"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:28
Zdaniem Michała Lasocika z Klubu Gaja, z polskimi rzekami wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. – To stereotyp, że rzeki te są tak brudne, że nie można się zanurzyć w nich choćby po kolana – tłumaczy gość "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń