Białaczka, dzieci i Nergal. Doda, jakiej nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 13:16
- Mam wrażenie, że osoby chore, które ze mną przebywają nie czują żadnego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie. Jestem dodapalaczem - powiedziała Doda o swoich wizytach w szpitalach w audycji "Lato z Radiem".
Audio
  • Białaczka, dzieci i Nergal. Doda, jakiej nie znacie. materiała z cyklu Tydzień z gwiazdą przygotowała Nina Karczmarewicz (Jedynka/Lato z Radiem)
Nagranie Programu Jak to leciało? z udziałem Dody i Nergala
Nagranie Programu "Jak to leciało?" z udziałem Dody i NergalaFoto: PAP/Archiwum/Stanisław Rozpędzik

Jak Dorota Rabczewska rozmawia z chorymi dziećmi? Nie można ich przecież zamęczać, chemioterapia jest wykańczająca, są na przeciwbólowych lekach. - Nie mogę powiedzieć witaj, może zgramy w bierki, jakiej muzyki słuchasz? Bez sensu - powiedziała Doda.
Przyznała, że ostatnio gdy była w szpitalu jedna matek poprosiła ją o pójście do jej córki po operacji raka mózgu. - Miała 17 lat, gadałyśmy o głupotach. Miała 12 błyszczyków, wyciągnęłam swoje 16. Powiedziałam: może się wymienimy. Tak trochę na śmiechy - powiedziała w kolejnym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" .

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Dody w Krynicy Morskiej >>>

Wszystko zaczęło się jednak od propozycji wzięcia udziału w programie "Jak to leciało?". Do Nergala, który był wtedy narzeczonym Dody, zadzwonili jego producenci. - Nie zgodził się. Zajrzałam do jego telefonu i znalazłem numer, z którego dzwonili. Poprosiłam, żeby mnie wzięli. To było spełnienie moich marzeń - powiedziała Doda.

Celem programu było zebranie pieniędzy na osoby ze stwardnieniem rozsianym. Ostatecznie w programie pojawił się też Adam Darski. Asystował Dodzie. - Jestem tutaj żeby wesprzeć moją narzeczoną. A ona po to, żeby wygrać. Krótka piłka - mówił Nergal.

Narzeczeni pojechali potem na wakacje. Nergal już wtedy czuł się źle. - Zadzwoniłam do mojej mamy. Ona do koleżanki, która pracowała w szpitalu w Trójmieście. Tam się okazało, że nie jest to pasożyt. Byłam zmobilizowana do walki. Płakałam, ale nie ze względu na strach, ale żal, że będzie ciężko i różnie może się skończyć - wspomina Doda.

Jej zdaniem najtrudniejsze było połączenie pracy i życia szpitalnego. W tygodniu Doda była w szpitalu, a na weekendy wyjeżdżała w trasę koncertową. Na każdej były puszczane wizualizacje, by ludzie zdali sobie sprawę, że przeszczep szpiku nie boli, że bycie dawcą nie jest skomplikowane oraz, że to wspaniałe móc komuś uratować życie.

Lato z Radiem - zobacz filmy i zdjęcia z koncertów >>>>

W 2010 roku Doda został wyróżniona w kategorii działalności charytatywnej w konkursie "Sukces roku w ochronie zdrowia”. W ocenie jego kapituły dla polskiej transplantologii zrobiła więcej niż niejedno stowarzyszenie.

Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 26 lipca. A już w najbliższą sobotę Doda będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

tj

/

Czytaj także

Lato z Radiem: rekord na półmetku trasy koncertowej!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 21:00
W miniony weekend Lato z Radiem w wielkim stylu oczarowało Zamość i Tarnobrzeg. Według oficjalnych danych w niedzielę nad Jeziorem Tarnobrzeskim bawiło się aż 45 tysięcy osób. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz stwierdził, że w historii miasta nie było dotąd imprezy o takim rozmachu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: nie mogę sobie pozwolić na brak profesjonalizmu! Gram na trasie Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 16:18
- Jestem radosna, podekscytowana, pozuję. Chcę, żeby każde zdjęcie, które trafi do mediów, było kwintesencją pełnej radości wywołanej faktem, że jestem na trasie Lata z Radiem - mówi Doda w cyklu "Tydzień z Gwiazdą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem przybędzie do Krynicy Morskiej i Olsztyna

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 11:33
Warmia i Mierzeja Wiślana wzywają! W najbliższy weekend, 27 i 28 lipca, Lato z Radiem zawita do gościnnych Olsztyna i Krynicy Morskiej. Wśród gwiazd Pectus, Blue Cafe, Ania Wyszkoni i Doda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: jak 13-letnia Doda dostała się do Teatru Buffo

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 19:14
- Pierwsze moje występy, gdy mikrofon był dwa razy większy od mojej twarzy, a gąbka zasłaniała mi cały otwór gębowy, to był dla mnie taki stres, że ręce pociły mi się do tego stopnia, że mikrofon mi się z nich wyślizgiwał - mówiła w Jedynce Doda.
rozwiń zwiń