KaCeZet i Fundamenty "Mistrz!" - ogólnopolska premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 11:50
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 29 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
KaCeZet  Fundamenty
KaCeZet & FundamentyFoto: www. facebook.com/fundamenty

Jedynie w radiowej Jedynce mogą Państwo usłyszeć, w dniu premiery, piosenkę Mistrz! - KaCeZet i Fundamenty.

Jej wykonawcy to warszawska grupa KaCeZet i Fundamenty. Zespół jest ciekawym przykładem porozumienia ponad pokoleniami. Gitarzysta grupy, Jacek Onaszkiewicz fanom reggae znany jest z działalności z zespołem Immanuel. Jego syn, Beniamin gra w Fundamentach na perkusji. Wokalista, autor tekstów i większości kompozycji to 28-latek KaCeZet, czyli Piotr Kozieradzki. A znany z pierwszych lat Maanamu z grania w nim na gitarze basowej Bogdan Kowalewski w ekipie Fundamentów odpowiada ze świetne nagłośnienie podczas koncertów. Także słuchacze zespołu są różni, jak różne są ich propozycje; a grają muzykę przepełnioną reggae, hip-hopem, balladą, funkiem, czasem ocierając się o jazz, rock, a nawet… szanty.

1 października ukaże się płyta długogrająca "Dziennik Kapitana cz. I", na której obok członków zespołu ze swoimi gościnnymi wykonaniami partii tekstów wystąpią Kamil Bednarek, znany raper Pezet oraz Pablo Pavo - wokalista grupy Vava Muffin. Płytę promować będzie tura występów po całej Polsce, rozpoczynająca się koncertem w sobotę 21 września na warszawskim Cyplu Czerniakowskim odbywającym się w ramach Fugazi Fest – najdłuższego koncertu świata.

W tym tygodniu ukaże się, w internecie i telewizjach muzycznych, niezwykle nowoczesny wideoklip do utworu "Mistrz!" wg scenariusza i w reżyserii Floriana Malaka. Kręcony był tego lata u podnóża Stadionu Narodowego w Warszawie a występowali w nim między innymi mistrzowie i mistrzynie gimnastyki akrobatycznej, break dance-u i tricków na rowerze. No i oczywiście sam zespół, w którym poza Kacezetem oraz ojcem i synem Onaszkiewiczami występują Alfred Laskowski na basie, Łukasz Bytner – klawisze oraz Polak-Węgier (w jednym), David Somló na dodatkowych instrumentach perkusyjnych.

"Mistrz!" to piosenka, której celem jest wprowadzić słuchaczy w pogodny nastrój. Tak się składa, że dziś – w dniu premiery – szansę na to mają jedynie słuchacze Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki