Ilona Ostrowska: gatunek filmowy nie ma dla mnie znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 14:57
- Jak jest ciekawa rola, to wtedy w to idę. Zmierzam do jej psychologii, żeby była głębsza - powiedziała w audycji "Lato z Radiem" aktorka Ilona Ostrowska.
Audio
  • Ilona Ostrowska: gatunek filmowy nie ma dla mnie znaczenia (Jedynka/Lato z Radiem)
Ilona Ostrowska na planie serialu Misja Afganistan
Ilona Ostrowska na planie serialu "Misja Afganistan"Foto: mat.prasowe

llona Ostrowska jest aktorką filmową i teatralną. Zagrała m.in. u Juliusza Machulskiego w komedii "Ile waży koń trojański" oraz w "Dniu Świra” Marka Koterskiego. Ostatnio  w serialu "Misja Afganistan". Największą popularność przyniosła jej jednak rola Lucy, Amerykanki polskiego pochodzenia w "Ranczu”.

Ostrowska gra tam z charakterystycznym akcentem.  Nie sprawia jej to jednak problemów. Jak przyznaje, załatwia się to pstryknięciem. - Wchodzę w to machinalnie. Ale szukam kolorów i zbitek słów, żeby to było fajne i ciekawe, żeby za każdym razem tętniło - powiedziała Ostrowska.

Zupełnie inna rola przypadła jej w serialu "Misja Afganistan". Zdjęcia powstawały na poligonie pod Wrocławiem, w kamieniołomach oraz pod Warszawą. Przygotowując się do niej przeszła wojskowe przeszkolenie. - Tydzień normalnie z chłopakami biegałam po lesie. Uczyłam się strzelać, komend - wyjaśniła Ostrowska.

Na co dzień radiowa Jedynka jest ulubioną stacją Ilony Ostrowskiej. Jak mówi, kojarzy jej się z dzieciństwem i plażową sielanką. - Teraz słucham z przyjemnością, bo jest wyważone, jest bardzo dużo fajnych felietonów, dyskusje są prowadzone od początku do końca i można wyciągnąć z nich wnioski. Nie ma tzw. sieczki. Za co bardzo dziękuje - podkreśliła Ostrowska.

Z Iloną Ostrowską rozmawiała Małgorzata Raducha

tj

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

/

Czytaj także

Marian Opania: mówią na mnie dzięcioł

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 17:30
Znany aktor filmowy, radiowy, teatralny i kabaretowy uwielbia rzeźbić w drewnie. Jak mówił w radiowej Jedynce, to jego własny sposób na rozmowę z Bogiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś: Czerepach z Rancza to inteligentny polityk

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 15:03
- Wykorzystuje ludzką głupotę i okoliczności po to, żeby zdobyć władzę. Tak jak robi większość polityków w naszym kraju - powiedział w audycji "Lato z Radiem" aktor Aktor Barciś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Gołębiewski: między rolami pracuję u pana Romana w klimatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 12:00
Gość "Lata z radiem" przyznaje, że aktorstwo w jego życiu to przypadek. Kiedy nie gra, aby zarobić "podwija rękawy i idzie do budowlanki". - Muszę utrzymać rodzinę, tylko ja pracuję - zaznacza Gołębiowski.
rozwiń zwiń