Perfect w Zamościu - obejrzyj jedyny koncert na trasie Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 10:57
Grali w nim najlepsi polscy muzycy rockowi, mają na koncie 8 studyjnych albumów, dziesiątki tysięcy koncertów w Polsce i na świecie i tysiące kobiecych złamanych serc... Tym krótkim podsumowaniem 35-letniej działalności zespołu rozpoczął się koncert grupy Perfect.
Perfect na scenie Lata z Radiem w Zamościu
Perfect na scenie Lata z Radiem w ZamościuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Zamość był dziewiątym przystankiem na trasie Lata z Radiem 2013. I wyjątkowym - ze względu na występ gwiazdy wieczoru - grupy Perfect . - Proszę Państwa, to będzie piekny wieczór, perfekcyjmny. Wszystkiego najlepszego! - przywitał publiczność Grzegorz Markowski.

Reedycja płyty "Perfect" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Ale zanim doszło do koncertu przez cały poprzedzający go tydzień mieliśmy okazję poznawać historię zespołu na antenie radiowej Jedynki. W kolejnych odcinkach cyklu "Tydzień z Gwiazdą" muzycy opowiadali o powstaniu Perfectu, wydaniu pierwszej płyty, współpracy przy serialu "07 zgłoś się" i losach kilkunastu rockowych hymnów śpiewanych przez pokolenia milionów fanów.

Na scenie w Zamościu, w niezawodnie wielkim stylu, Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski i Piotr Szkudelski wykonali największe z nich. Od "Lokomotywy z ogłoszenia" i piosenki "Wyspa, drzewo, zamek" przez "Kołysankę dla nieznajomej" i "Nie mogę Ci wiele dać" po "Autobiografię" i "Nie płacz Ewka". Co zagrali na bis i komu dedykowali ten utwór? Dowiecie się oglądając drugą część koncertu Perfect w Zamościu >>>

"Autobiografia" - każde wykonanie jest inne >>>

Perfect zaprezentował także instrumentalny utwór "Speding stone" i zapowiedział, że pracuje nad nowym materiałem na płytę, która ukaże się w 2014 roku.

Koncerty Lata z Radiem - wideo >>>

Koncert Lata z Radiem prowadzą tradycyjnie Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Wstęp, jak na wszystkie koncerty naszej letniej trasy, jest wolny. Koncerty oraz to co, dzieje się na letniej scenie Lata z Radiem transmitujemy na stronie internetowej Jedynki, Lata z Radiem oraz na www.polskieradio.pl w każdy weekend w godz. 16.00 - 24.00.

(asz)

Czytaj także

Perfect: nasze teksty krążą już 33 lata, są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 15:23
- Kiedy ta płyta wychodziła, nie było mnie w Polsce. Po powrocie zobaczyłem straszną kolejkę do sklepu i okazało się, że stoją po "Perfect" - wspomina gitarzysta Ryszard Sygitowicz. O pracy nad pierwszym albumem w "Tygodniu z Gwiazdą" opowiadają muzycy zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: rockmani we frakach, czyli Perfect w filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 16:00
- Zadzwonił do mnie menedżer Perfectu. Pomyślałem, że chce pogadać albo powspominać. A on, że sprawa jest poważna, bo chcą nagrać płytę "Perfect Symfonicznie” i czy jestem zainteresowany - mówił w Jedynce Wojciech Zieliński, aranżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: z "07 zgłoś się" do Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 07:38
- Grzegorz Markowski był wtedy młodym artystą z "Teatru na Targówku". Reżyser serialu, który go znał, zaproponował mu zaśpiewanie wokalizy do motywu muzycznego, który był już gotowy - mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, autor książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: stan wojenny zastał Perfect w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 12:58
12 grudnia 1981 roku, w dzień poprzedzający wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, Perfect grał koncert w Malborku. Sala była jednak nieogrzana i zespół przerwał występ. W stronę muzyków poleciały kamienie i śnieżki...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołdys, hotel Victoria, chustka, prostytutka i... "Autobiografia"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 13:29
- Sądziłem, że utwór będzie bardziej melancholijny, jak "Raiders of the Storm" The Doors - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Zbigniew Hołdys o kulisach powstaniu utworu "Autobiografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: rekord na półmetku trasy koncertowej!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 21:00
W miniony weekend Lato z Radiem w wielkim stylu oczarowało Zamość i Tarnobrzeg. Według oficjalnych danych w niedzielę nad Jeziorem Tarnobrzeskim bawiło się aż 45 tysięcy osób. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz stwierdził, że w historii miasta nie było dotąd imprezy o takim rozmachu!
rozwiń zwiń