To oni stworzyli "Mistrza"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 11:43
Piotr Kozieradzki, czyli Kapitan KaCeZet oraz Alfred Laskowski, basista projektu Fundamenty będą dziś gośćmi "Muzycznej Jedynki". O singlu, który miał swoją premierę w radiowej Jedynce i pracy nad nową płytą opowiedzą w rozmowie z Marią Szabłowską.
KaCeZet i Fundamenty
KaCeZet i FundamentyFoto: facebook.com/fundamenty

KaCeZet i Fundamenty - " Mistrz!" Piosenką Dnia radiowej Jedynki - ogólnopolska premiera >>>

Warszawska grupa KaCeZet i Fundamenty to ciekawy przykład porozumienia ponad pokoleniami. Gitarzysta grupy, Jacek Onaszkiewicz fanom reggae znany jest z działalności z zespołem Immanuel. Jego syn, Beniamin gra w Fundamentach na perkusji. Wokalista, autor tekstów i większości kompozycji to 28-latek KaCeZet, czyli Piotr Kozieradzki. A znany z pierwszych lat Maanamu z grania w nim na gitarze basowej Bogdan Kowalewski w ekipie Fundamentów odpowiada ze świetne nagłośnienie podczas koncertów. Grają muzykę przepełnioną reggae, hip-hopem, balladą, funkiem, czasem ocierając się o jazz, rock, a nawet… szanty.
Promując "Mistrza" podkreślają, że to piosenka o każdym ze słuchaczy. Tym bardziej polecamy dzisiejsze spotkanie z muzykami. "Muzyczną Jedynkę" we wtorek, 30 lipca, między godz. 13.00 a 15.00 poprowadzi Maria Szabłowska.
1 października ukaże się płyta długogrająca "Dziennik Kapitana cz. I", na której obok członków zespołu ze swoimi gościnnymi wykonaniami partii tekstów wystąpią Kamil Bednarek, znany raper Pezet oraz Pablo Pavo - wokalista grupy Vava Muffin.

W tym tygodniu ukaże się, w internecie i telewizjach muzycznych, niezwykle nowoczesny wideoklip do utworu "Mistrz!" wg scenariusza i w reżyserii Floriana Malaka:

Zobacz więcej na temat: MUZYKA reggae

Czytaj także

"Góralszczyzna jest najważniejsza, ale nie zamykamy się na świat"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 17:05
- Muzyka towarzyszyła nam od dziecka, nasiąkaliśmy tradycją nie będąc świadomi, jak głęboko ona w nas wnika. Potem poszliśmy do szkół muzycznych, zaczęła nas interesować inna muzyka, nie góralska, ale w końcu i ta do nas wróciła w postaci world music - mówił w Jedynce Krzysztof Trebunia-Tutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: w muzyce szukam emocji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 22:38
- Spaceruję i szwendam się po wszystkich możliwych gatunkach. Nie są mi obce soul, funk i elektroniczne brzmienia. Ostatnio przekonuję się nawet do "Elektrycznych Gitar", których nie znosiłam. Interesuje mnie muzyka, która coś wnosi - powiedziała w Muzycznej Jedynce wokalistka Marika.
rozwiń zwiń