Lato z Radiem: Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:37
Co wspólnego mają ze sobą Marlon Brando z filmu Nowicjusz, którego angielski tytuł to "The Freshman", z zespołem Myslovitz?
Audio
  • Lato z Radiem: Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy (Jedynka/Lato z Radiem)
Koncert zespołu Myslovitz
Koncert zespołu MyslovitzFoto: facebook.com/Myslovitz

Film i jego tytuł natchnęły dwóch studentów Artura Rojka i Wojtka Powagę do nazwania swojej grupy. Szybko jednak zmienili nazwę na Myslovitz. Powód? Bardzo popularna była wtedy reklama mentosów. Muzycy chcieli uniknąć, by mówiono na nich "mentosy".

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Początki do łatwych nie należały. - Mieliśmy chłopaka, który podobno grał z nut na perkusji. Kompletnie nie mogliśmy się z nim zgrać - powiedział Powaga. Na jego miejsce przyszedł Jacek Kuderski. By po jakimś czasie złożyć zespołowi propozycję nie do odrzucenia. Powiedział, że ma brata Wojtka, który świetnie gra na perkusji, a on sam zagrałby na basie. Tak też się stało.

Myslovitz: odejście Artura Rojka >>>

Myslovitz na przełomie kwietnia i maja 1994 roku wysłali swoje pierwsze demo na przegląd młodych zespołów Garaż 94. Wrócili z niego z drugim miejscem. - Mieliśmy dziadowskie gitary i piece, a pierwszą nagrodą były gitary. Jeden z członków jury upatrzył sobie nas i powiedział, że musimy nagrać płytę. Byliśmy wściekli, że dał nam możliwość wejścia do studia, a nie sprzęt  - powiedział Powaga. Niechciane demo nagrane w Radiu Łódź przyniosło efekt. Już rok później Myslovitz nagrywali pierwszą płytę.

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Ania Wyszkoni, Perfect i in. o sobie samych >>>

Pierwsza płyta zespołu Myslovitz nosiła tytuł Myslovitz, a promowała ją piosenka Myslovitz. Album uznano za jeden z najciekawszych w 1995 roku, a Myslovitz obwołano najlepiej zapowiadającym się polskim zespołem. Jak zapewniają muzycy, woda sodowa nie uderzyła im do głowy. Zwracają jednak uwagę, że przez kolejne lata bardzo dziwnie traktowała ich branża. – Jako zespół ze Śląska, nie z Warszawy. Nie było to przyjemne - powiedział Powaga. Zmieniło się to dopiero po zagraniczncyh trasach koncertowych Myslovitz, gdy zagrali z Iggy Popem i Simple Minds.

tj

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

/

Czytaj także

Artur Rojek odchodzi z Myslovitz

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 15:51
Jeden z najważniejszych polskich zespołów będzie występował z nowym wokalistą - Michałem Kowalonkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołdys, hotel Victoria, chustka, prostytutka i... "Autobiografia"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 13:29
- Sądziłem, że utwór będzie bardziej melancholijny, jak "Raiders of the Storm" The Doors - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Zbigniew Hołdys o kulisach powstaniu utworu "Autobiografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda? "Przyjemnie się ogląda tak boski twór"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 13:27
- Ma piękną figurę i ciało. A kiedyś położyła nogę na stole, przy którym pracowałyśmy, i pokazała buty, które by mi się nawet nie przyśniły - powiedziała o Dodzie Irena Santor w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect w Zamościu - obejrzyj jedyny koncert na trasie Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 10:57
Grali w nim najlepsi polscy muzycy rockowi, mają na koncie 8 studyjnych albumów, dziesiątki tysięcy koncertów w Polsce i na świecie i tysiące kobiecych złamanych serc... Tym krótkim podsumowaniem 35-letniej działalności zespołu rozpoczął się koncert grupy Perfect.
rozwiń zwiń