Edyta Bartosiewicz na urodzinach Myslovitz. "Zawsze się w niej podkochiwałem"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:18
W 2002 roku w Mysłowicach odbył się plenerowy koncert z okazji 10-lecia zespołu Myslovitz. Wśród zaproszonych gości była m.in. Edyta Bartosiewicz. O szczegółach opowiadał kolejny z odcinków cyklu "Tydzień z Gwiazdą" w audycji "Lato z Radiem".
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Myslovitz - odc. 3 (Lato z Radiem/Jedynka)
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Przemysław Goławski/Polskie Radio

- Byłem bardzo szczęśliwy, że zagram na jednej scenie z Edytą Bartosiewicz, w której od zawsze potajemnie się podkochiwałem i nadal podkochuję. To było coś niesamowitego dla mnie - wspominał w kolejnym odcinku "Tygodnia z Gwiazdą" Wojciech Powaga, gitarzysta Myslovitz.

Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Edyta Barosiewicz wystąpiła gościnnie w utworze "Chciałbym umrzeć z miłości". W koncercie jubileuszowym wzięli również udział m.in. Sidney Polak, zespół Raz Dwa Trzy, Leszek Możdżer i Kasia Nosowska.

Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Zespół Myslovitz to jedna z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem. Kolejny raz wystąpią na żywo już 3 sierpnia w Gnieźnie.

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Na hasło "Lato z Radiem" u perkusisty Wojciecha Kuderskiego od razu wracają wspomnienia. - To moje najpiękniejsze i najcudowniejsze lata młodości. To magnetofon Jola, na którym od samego rana leciało "Lato z Radiem" z nieodłączną "Polką Dziadkiem". To cudownie pachnące kanapki, które mama robiła, żeby pójść na basen na ulicy Słupnej. To piękne, cudowne słońce i rower Wigry. To cudowne piosenki Urszuli Sipińskiej, Skaldów, Czerwonych Gitar, Beatlesów i tych wszystkich zespołów lat 70. Jak tylko zaczyna się lato, to od godziny 9 do 13 słucham tylko ”Lata z Radiem”, bo to dla mnie taka sentymentalna odskocznia.

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz.

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem w Gnieźnie i Wałczu pojawi się w wyjątkowym składzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 12:31
W ten weekend na letniej scenie radiowej Jedynki jeszcze więcej gwiazd! Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:37
Co wspólnego mają ze sobą Marlon Brando z filmu Nowicjusz, którego angielski tytuł to "The Freshman", z zespołem Myslovitz?
rozwiń zwiń