Koncert "Zakazane piosenki" w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 12:56
Katarzyna Groniec, Skubas, Marek Dyjak i Mela Koteluk to tylko niektórzy z artystów, którzy wzięli udział w wieczorze wypełniony utworami z filmu "Zakazane piosenki", uzupełnionym tekstami satyrycznymi napisanymi przez współczesnych autorów, ale inspirowanymi humorem okupacyjnym.
Audio
  • "Zakazane piosenki" na antenie Jedynki - zapraszamy!
Katarzyna Groniec podczas widowiska muzycznego Zakazane piosenki w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, 28.07.2013.
Katarzyna Groniec podczas widowiska muzycznego "Zakazane piosenki" w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, 28.07.2013. Foto: PAP/Rafał Guz

Wieczór piosenek m.in. z kultowego filmu "Zakazane piosenki" okraszony współczesnymi tekstami satyrycznymi inspirowanymi humorem okupacyjnym odbył się 28 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstyania Warszawskiego.

W niedzielę, 4 sierpnia, obszerne fragmenty koncertu nadamy na atenie radiowej Jedynki. Zapraszamy do słuchania "Letnich koncertów" od godz. 23.00!

O "Zakazanych piosenkach" mówili w Jedynce Joanna Kołaczkowska i Skubas >>>

Oglądane prawie 70 lat po premierze "Zakazane piosenki" Leonarda Buczkowskiego wciąż wywołują uśmiech i wzruszenie. Filmowy pomnik postawiony okupowanej Warszawie okazał się trwały i przez te lata stał się ważnym dla polskiej kultury masowej świadectwem Powstania. Stąd w rocznicowym koncercie odwołanie właśnie do "Zakazanych piosenek".
Wykonawcy: Kabaret Moralnego Niepokoju, Katarzyna Groniec, Joanna Kołaczkowska, Mela Koteluk, Marek Dyjak, Skubas. Prowadzenie: Artur Andrus. Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego.

asz

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Powstanie Warszawskie