Myslovitz spotykają Marka Grechutę. "Niesamowite przeżycie"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 16:00
- Pan Marek nagrywał płytę i zgodził się zrobić naszą piosenkę. Był już wtedy bardzo schorowany. Gdy pojawił się w studiu w Krakowie czuliśmy do niego ogromny szacunek - wspominał w audycji "Lato z Radiem" Wojciech Powaga, gitarzysta Myslovitz.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Myslovitz - odc. 5 (Lato z Radiem/Jedynka)
Wspólna sesja nagraniowa Myslovitz i Marka Grechuty
Wspólna sesja nagraniowa Myslovitz i Marka GrechutyFoto: www.myslovitz.pl

Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Wkrótce potem światło dzienne ujrzała nowa wersja piosenki "Kraków". Zyskała nową aranżację i drugi wokal w wykonaniu Marka Grechuty. - Pan Marek powiedział, że podoba mu się nasza piosenka, ale trochę ja poprawił. Pozmieniał kilka dźwięków, kilka dopisał, bardzo ładnie to wyszło - podkreślał w kolejnym odcinku "Tygodnia z Gwiazdą" Wojciech Powaga.

Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Spotkanie z legendarnym artystą zrobiło na młodych muzykach ogromne wrażenie. - Pamiętam, że w studiu był bardzo uważny i zamknięty w sobie. W ogóle z nami nie gadał, pokazywał tylko palcem kto ma grać. Rozchmurzył się jedynie wtedy, gdy zaczęliśmy rozmawiać o Tadeuszu Nowaku, którego jesteśmy fanami. Po pewnym czasie powiedział jednak, że wracamy do pracy. I znowu totalnie odłączył się od wszystkiego i całkowicie wbił w muzykę i muzyków - opowiadał Wojciech Powaga.

Edyta Bartosiewicz na urodzinach Myslovitz - Tydzień z Gwiazdą odc. 3 >>>

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz.

Jerzy Stuhr zamknął Myslovitz w klasztorze - Tydzień z Gwiazdą odc. 4 >>>

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:37
Co wspólnego mają ze sobą Marlon Brando z filmu Nowicjusz, którego angielski tytuł to "The Freshman", z zespołem Myslovitz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz na urodzinach Myslovitz. "Zawsze się w niej podkochiwałem"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:18
W 2002 roku w Mysłowicach odbył się plenerowy koncert z okazji 10-lecia zespołu Myslovitz. Wśród zaproszonych gości była m.in. Edyta Bartosiewicz. O szczegółach opowiadał kolejny z odcinków cyklu "Tydzień z Gwiazdą" w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Jerzy Stuhr zamknął Myslovitz w klasztorze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 14:31
- Bardzo nas interesuje robienie muzyki filmowej i szeptaliśmy panu Jerzemu, że może coś tam dałoby się zrobić. A on na to, że chce nas jako aktorów, bo jesteśmy tacy grzeczni i kojarzymy mu się z mnichami - mówił w Jedynce Wojciech Powaga, gitarzysta Myslovitz.
rozwiń zwiń