X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kino gejzerów i rekolekcje filmowe w Zwierzyńcu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 09:18
Pakistan, Islandia, Kuba, Palestyna, Rosja - zgodnie z tradycją Letniej Akademii Filmowej dla widzów odkrywane są rzadko obecne na polskich ekranach kinematografie i oryginalni autorzy filmowi.
Kadr z filmu Noi Albinoi. reż. Dagur Kri
Kadr z filmu "Noi Albinoi". reż. Dagur KáriFoto: mat. promocyjne

Już po raz 14. odbywa się w Zwierzyńcu Letnia Akademia Filmowa. Na pierwszym planie festiwalu, który w tym roku trwa od 2 do 11 sierpnia pod patronatem radiowej Jedynki , jest "Kino z krainy gejzerów", czyli kino islandzkie.

LAF sięga zarówno po przykłady odległych geograficznie kinematografii, jak i tych dostępnych po sąsiedzku. W sekcji "Niemiecka panorama" znalazły się najnowsze filmy wybrane z programu Berlinale .

Swoją retrospektywę mają w Zwierzyńcu: Tomas Gutiérrez Alea - najbardziej znany na świecie reżyser kubański, Elia Suleiman - sztandarowy przedstawiciel kinematografii, która oficjalnie nie istnieje – Palestyny. Warto zwrócić też uwagę na twórczość znakomitego rosyjskiego reżysera Aleksandra Rogożkina . We współczesnym kinie rosyjskim od lat odgrywa znaczącą rolę, tym niemniej nie mieliśmy dotąd okazji poznać jego twórczości z naszych ekranów.

Na kinomanów w Zwierzyńcu czeka jeszcze cykl "Diabeł w butelce", "Filmy w sieci", sekcje "W polskim obiektywie" i "Rekolekcje filmowe", pokazy w kinie nocnym, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

Do Zwierzyńca przeniesiemy się już dziś w "Aktualnościach kulturalnych" o godz. 13.40. W programie rozmowa z reżyserem Pawłem Łozińskim.

Posłuchaj rozmowy! >>>

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak