Dzień z muzyką Whitney Houston na antenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 15:36
Whitney Elizabeth Houston - "The Voice". 9 sierpnia obchodziłaby 50. urodziny. Chcemy wspomnieć artystkę przy tej okazji, przypominając jej największe przeboje nie tylko w "Muzycznej Jedynce", ale przez cały dzień na antenie Jedynki.
Whitney Houston
Whitney HoustonFoto: mat. promocyjne

Pamiętamy ją jako piękną i obdarzoną nieziemskim wręcz głosem. Odeszła 11 lutego 2012 roku, przedwcześnie i zupełnie nieoczekiwanie. Zostawiła po sobie muzykę, która wciąż brzmi imponująco i wcale się nie zestarzała.

Największe przeboje Whitney Houston zaprezentujemy 9 sierpnia na antenie Jedynki. "I will Always Love You", "How will I know", "I wanna dance with somebody", "Greatest love of all" i wiele innych wysłuchać będzie można w "Sygnałach dnia" (przed godz. 9.00), "Lecie z Radiem" (między 10.00 a 12.00), "Muzycznej Jedynce" (13.00-15.00), "Popołudniu z radiową Jedynką" (przed godz. 18.00) oraz "Wieczornych Rozmaitościach" (po godz. 19.00).

A w magazynie "Polska i świat" po godz. 22.00 zapraszamy do wysłuchania wspomnienia Zbigniewa Zeglera o artystce.

Whitney Houston była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach, co odnotowano w Księdze Rekordów Guinessa. Miała na koncie takie dokonania jak m.in.: tytuł pierwszej kobiety, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na listy Billboard 200, jej kolejnych siedem singli pojawiło się na 1. miejscu na liście Billboard Hot 100, jej pierwszy album stał się najlepiej sprzedającą się debiutancką płytą solowej artystki w dziejach i wiele innych.
Jak wspominają fani z polskiego fanklubu Whitney "była megagwiazdą z nieskazitelnym głosem, cudowną urodą i pięknym uśmiechem. Uwielbiała się śmiać, dużo mówić, była pełna życia, ale bywała też ogromnie irytująca, kiedy stroiła fochy. Kochała ludzi. Była fatalnym kierowcą. Potrafiła rzucić wszystko, gdy jej przyjaciele byli w potrzebie. Miała wielu przyjaciół, ale i wrogów. Miała wady i zalety, odnosiła sukcesy i popełniała błędy. Pozostawiła po sobie mnóstwo śladów, które pozwolą nam o niej pamiętać przez wiele, wiele lat. A jej utwory pozostaną nieśmiertelne.”
W Polsce wystąpiła raz, 22 sierpnia 1999 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Śpiewała w nurcie soul i r’n’b, a pod koniec kariery także dance. Chętnie współpracowała z innymi wokalistami. Duety z Mariah Carey, Faith Evans, Enrique Iglesiasem czy Missy Elliott były równie popularne, co jej dokonania solowe. Grała także w filmach. Najsłynniejszą rolę zagrała w obrazie "Bodyguard" obok Kevina Costnera.
Zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, choć według rzecznika koronera "ciągłe zażywanie narkotyków i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci". Gdyby życie osobiste miała tak udane jak karierę, zapewne dziś świętowałaby z fanami na całym świecie okrągłe, pięćdziesiąte urodziny.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Whitney Houston
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rihanna zagra w filmie o Whitney Houston?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 12:29
Jeśli wierzyć plotkom, pochodząca z Barbadosu piosenkarka jest na krótkiej liście kandydatek walczących o główną rolę w biograficznym filmie o Whitney Houston.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchajcie ostatniej, nieznanej piosenki Whitney Houston

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 18:00
Utwór "All Alone Now" powstał w 2007 roku, ale nigdy nie doczekał się wykonania przez piosenkarkę.
rozwiń zwiń